تجاوز به اهورای 2 ساله ثابت نشده/ پزشکی قانونی اعلام کرد

۰۴ / ۰۸ / ۱۳۹۶ ۵۲۸۶ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

سیدامیرحسین‌ مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار، با اشاره به موضوع آزارجنسی اهورا کودک مازندرانی گفت: در موضوعات کیفری که در مرحله دادرسی است و هنوز اتهام ثابت نشده و حکمی نیز صادر نشده، احتیاط حکم می‌کند که پزشکی قانونی موضوع را به طور گسترده رسانه ای نکند.

معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه معنا و مفهوم  آزار جنسی الزاما تجاوز نیست اظهار کرد: یکی از وظایف مهم و حساس پزشکی قانونی، تشخیص تجاوز جنسی است و این مسئله از این نظر که احکام قضایی صادره برای تجاوز شدید‌تر از سایر انواع دیگر آزارهای جنسی است، حائز اهمیت است.

وی افزود: برای تشخیص تجاوز و شناسایی متجاوز، معاینات و آزمایش‌های پیشرفته بسیار زیادی انجام می‌شود تا کمترین خطایی در تشخیص وجود نداشته باشد و در زمینه اهورا نیز،‌ هنوز چیزی به صورت قطعی اعلام نشده است.

مهدوی با اشاره به راهکار‌های جلوگیری از اتفاقات این چنینی اظهار کرد:  مهم‌ترین مسئله برای جلوگیری از این اتفاقات، هوشیار کردن کودکان است و باید به کودکان آموزش های لازم داده شود و همچنین والدین نیز باید مراقبت‌های لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه حل مشکلات جوانان برای ازدواج، تاثیرات مثبتی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد اظهار کرد: در گذشته تهاجم فرهنگی فقط با ماهواره انجام می‌شد اما در حال حاضر با وجود شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی،‌ تهاجم فرهنگی بسیار جدی‌تر و گسترده شده است و این مورد بسیار آسیب‌زا است.

معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به برگزاری ششمین همایش طب و قضا در قم اظهار کرد: ‌همایش طب و قضا یکی از بهترین اقداماتی است که سازمان پزشکی قانونی متولی آن است؛ در گذشته در برخی از مسائل قضایی میان پزشکان و قضات اختلاف نظرهایی وجود داشت و برگزاری این‌ همایش‌ها موجب شده است که زبان  و فهم مشترکی میان پزشکان قانونی و قضات ایجاد شود.

وی افزود: برگزاری این همایش‌ها موجب شده است تا مشکل بسیاری از پروند‌ه‌هایی قضایی که حل نشده باقی مانده بود، رفع شود و حکم قطعی برای این پرونده‌ها صادر شود.

داغ ترین ها

نظرات (0)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین