تلگرام، اینستاگرام و تتلو؛ مثلث آتشین هواداران روحانی

۳۱ / ۰۲ / ۱۳۹۶ ۴۲۵۵ دانلود ویدئو ۱
توضیحات
حمید کارگر در آفتاب یزد نوشت: حسن روحانی بار دیگر و قدرتمندانه تر از پیش ردای ریاست جمهوری ایران را بر تن می کند.
 
در این پیروزی بی گمان عوامل بسیاری نقش داشته‌اند. از روشنگری های دلسوزانه آقای معاون اول تا حمایت آشکار اصلاحات. از دافعه دسته بندی شهروندان به 4 درصدی‌ها و 96 درصدی‌ها تا ارائه شعارهای بی‌برنامه و بی پشتوانه از سوی برخی نامزدها، از نگاه جانبدارانه صدا و سیما تا احساس تحقیر مردم با مسابقه افزایش یارانه ها، از کارنامه نسبتاً قابل دفاع دولت تدبیر و امید در ماجرای برجام و طرح سلامت تا...
 
اما بر این باورم که همه اینها به یک کاتالیزور و شتاب دهنده نیاز داشت که به تدبیر دولت این بار در اختیار همگان بود: «گردش آزاد اطلاعات و قدرت نمایی موثر شبکه های اجتماعی.»
حتی تا آخرین لحظه های انتخابات و شامگاه آدینه نیز این مردم بودند که به مدد شبکه های اجتماعی به کار اطلاع رسانی و پر کردن خلاء وزارت کشور مشغول بودند. این مردم بودند که فهرست شعب خلوت تر را عرضه می کردند.
 
این مردم بودند که پیش از وزارت کشور به تجمیع آرا سرگرم بودند. آنچنانکه در هفته‌های پیشین نیز این مردم بودند که به مدد فضای مجازی هم خبررسان بودند، هم تهییج کننده، هم روشنگر بودند، هم آگاه کننده.
 
اگر تلگرام، توئیتر و اینستاگرام نبودند یا مختل می‌شدند، چگونه به سرعت همنشینی تتلو با یکی از نامزدها ورد زبانها می‌افتاد؟ چگونه بی انصافی دلواپسان در مخدوش نمایی سند 2030 خنثی می‌شد؟ چگونه بذل و بخشش آرد و نبات از سوی یکی از نامزدها در میان افکار عمومی‌بازتاب می‌یافت؟ چگونه تصاویر اتوبوسها‌ی اعزامی‌برای نمایش پرشمار بودن هواداران یکی از نامزدها همه گیر می‌شد؟ چگونه کذب بودن ادعاهای متعدد نامزدها در جریان مناظره‌ها‌ به سرعت همگانی می‌شد؟
 
وزرای کابینه نیز به مدد همین فضای مجازی، جور ضعف تیم رسانه ای دولت را می‌کشیدند و به سرعت در صفحات خود پیامها‌یی را منتشر می‌کردند که به آسانی در شبکه‌های اجتماعی انتشار می‌یافت.
 
در همین شبکه‌ها‌ بود که حرفها‌ی دیروز و امروز نامزدها کنار هم قرار می‌گرفت و میزان چرخش و تغییرشان سنجیده می‌شد. در همین شبکه‌ها‌ بود که هر ادعای نخ نما و خلافی با زبان طنز و فکاهی به تمسخر گرفته می‌شد و همین شبکه‌ها‌ بودند که یکسویه نگری
و تسلط مطلق صدا و سیما یا محافل و منابر را زیر سوال بردند.
 
داغ ترین ها

نظرات (1)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
mehrdad میگوید: ۲۵ تیر ۱۳۹۶
سلام مطالب سایتتون عالیه ممنون .
0 | 0 پاسخ