ادعای مشاور قالیباف: اگر رئیسی کنار میرفت انتخابات با روحانی و قالیباف به دور دوم می کشید

۰۳ / ۰۳ / ۱۳۹۶ ۵۴۵۸ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

روزنامه شرق با قربانزاده مشاور قالیباف مصاحبه ای انجام داده است.

 

این مصاحبه را می خوانید:

نحوه ورود آقاي قاليباف به انتخابات از ابتدا چگونه بود؟ شنيده مي‌شد ايشان گفته بودند وارد انتخابات نمي‌شوند؛ مگر اينكه تنها گزينه باشند و تن به رقابت درون‌گروهي نخواهند داد. حتي بعدا هم اعلام كردند قصد نامزدي ندارند؛ اما يكباره وارد عرصه شدند. چرا؟
براي فردي مانند قاليباف كه قبلا در انتخابات شركت كرده بود، حتما حضورشان در سال ٩٦ نياز به تأملات و ارزيابي‌هاي دقيقي داشت و نمي‌شد يكباره ورود كنند. البته طبیعتا چون قبلا هم در دو انتخابات شركت كرده بودند، در همه تحلیل‌ها هميشه در مظان نامزدي بودند و اسمشان مطرح بود. اين خود‌به‌خود واكنش ايشان را در پي داشت. نخستين باري كه اعلام كردند قصدي ندارند، از اين جهت بود.
‌ولي بين زماني كه ايشان گفتند قصدي براي نامزدي ندارند تا زماني كه وارد عرصه انتخابات شدند، فاصله بسيار كوتاهي بود. چه طور شد ایشان به اين سرعت تغيير عقيده دادند؟
اينكه مي‌گويم، مربوط به قبل از سال جديد است؛ اما آنچه از آن حضورنداشتن برداشت شد، مربوط به گفت‌وگوي خبرگزاري فارس با ايشان بود كه حالت يك بيانيه هم به خود گرفت. در آن گفت‌وگو اعلام كرده بودند: شخصا درخواستي براي نامزدي ارائه نكرده‌ام. خطاب ايشان به جمنا بود. اين جمله‌اي بود كه بعدا به اشتباه منعكس شد كه قصدي براي نامزدي ندارم. درحالي‌كه در متن به‌روشني مخاطبش پيداست. برخي به اشتباه برداشت كردند منظور قاليباف اين بوده كه يعني كساني نبودند از من درخواست كنند يا من هرگز نامزد نخواهم شد. در‌حالی‌که آن زمان اين بحث مطرح شده بود كه قاليباف از جمنا مطالبه كرده تا نامزد شود، يا شايع شده بود كه شرط گذاشته است و... .
‌يعني هيچ شرطي نگذاشته بود؟
نخير؛ ايشان به همین دلیل و براي رفع شبهات گفته بود من اصلا درخواستي ندارم. رقابت‌هاي درون جمنا خيلي سنگين بود و اگر ایشان مي‌خواست به عنوان نامزد نفر اول جمنا مطرح شود، آن زمان علني نباید می‌گفت اصلا درخواستي ندارم؛ حتی برخی افرادی که در جلسه دوم مجمع عمومي جمنا آمده بودند تا رأی بدهند، اين را به عنوان انصراف تلقي مي‌كردند؛ كمااينكه روي آرای ايشان هم تأثير گذاشت. در ‌آن رأي‌گيري جمنا، رقابت درون‌گروهي هم وجود داشت و هيچ‌كدام از آن افراد كه تا حدي رقيب درون‌گروهي بودند، در رسانه نمي‌گفتند درخواستي ندارم؛ اما قاليباف چند روز قبل از مجمع عمومي، اعلام كرد و دست جمنا را هم باز گذاشتند كه من درخواستي براي نامزدي ندارم. ایشان در هیچ جلسه مجمع عمومی جمنا هم حضور پیدا نکرد.
‌ پس شما معتقديد مخاطب آقاي قاليباف جمنا بود؟
مخاطب آن گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، بله مشخصا جمنا بود؛ اما چه شد كه ايشان ثبت‌نام كرد؛ فضايي شكل گرفته بود كه ايشان تحت هر شرايطي بايد بيايد. از طيف‌ها و قشرهاي مختلف اين فشارها وجود داشت. به عنوان فردي كه با ايشان جلسات متعددي داشتم، بايد بگويم برداشت شخصي من این است كه قاليباف خودش قلبا رضايت نداشت نامزد شود. آنچه سال ٩٦ ديدم، اين نبود كه ايشان خيلي علاقه‌مند باشد يا براي نامزدي تلاش ويژه‌ای كند؛ اما با توجه به اقتضائات و شرایطی، در نهايت ايشان ثبت‌نام كرد و با بيانيه پرطمطراق هم آمد و ثبت‌نام كرد. خيلي‌ها همين را قرينه اين مي‌گيرند كه ايشان برنامه ويژه‌اي از قبل داشته است؛ اما پاسخ من اين بوده كه ايشان دو بار نامزد بوده، شهر تهران را اداره مي‌كرده و براي كشور طرح داشته و در جلسات مختلف و مديريت اجرائي كشور حاضر بودند، پس طبيعي است نگاه و برنامه داشته باشد.
‌ ولي عملكرد آقاي قاليباف در يك سال گذشته اين را نمي‌گويد. رصد رخدادهاي درون شهرداري كاملا نشان‌دهنده اين است كه ايشان براي ورود به رقابت‌هاي انتخاباتي، برنامه داشته است. بعد از ١٢ سال، يك شهردار زن انتخاب مي‌شود. بيمه مديران محلات تازه در سال گذشته اجرائي مي‌شود. تعديل نيرو كه طبق مصوبه بايد هر سال انجام مي‌شد، متوقف مي‌شود. برخي انتصابات و تغييرات مديران شهري و... هم اين شبهه را تقويت مي‌كند كه ازقضا ايشان كاملا برنامه داشته‌اند.
از این دست مثال‌ها اگر می‌خواهید بزنید که مثال‌های بهتری هست. ایشان صد کیلومتر مترو را در سال ٩٥ و ٩٦ پیش برد. در این دو سال پایانی هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح ک

داغ ترین ها

نظرات (1)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
نا شناس میگوید: ۳ خرداد ۱۳۹۶
اعتماد به نفسو بگیرید
2 | 2 پاسخ