گلفام سفر
هاشمی طبا

ستاره کُشتی ایران با مُشت هایش در رینگ خونین تایلند، به شهرت جهانی رسیده است/امیر علی اکبری مبارزی که جهان را خیره کرده است/گفتگوی اختصاصی

۰۶ / ۰۲ / ۱۳۹۶ ۱۶۳۷۵ دانلود ویدئو ۱

بامیلو 7
توضیحات

امیر علی‌اکبری (زادهٔ آذر ۱۳۶۶) کشتی‌گیر فرنگی‌کار ایرانی و مبارز هنرهای رزمی ترکیبی اهل کشور ایران است. وی برندهٔ مدال طلای قهرمانی کشتی فرنگی جهان در سال ۲۰۱۰ و برنز قهرمانی جهان ۲۰۰۹ و مدال طلای قهرمانی ۲۰۰۹ آسیا است.وی در سال ۱۳۹۰ با شایعات استفاده از مواد نیروزا و دو سال محرومیت از شرکت در مسابقات مواجه شده بود، اما برای دومین بار در مسابقات جهانی ۲۰۱۳ در نمونه خون وی ماده ممنوعه استروئید آنابولیک دیده شده و به همین‌دلیل فیلا وی را به علت تکرار دوپینگ مادام‌العمر محروم کرد. اما خود او معتقد بود که اگر از او تست بگیرند موادی در خون او نیست و همه را شایعه و پاپوش می‌دانست.

وی بعد از محرومیت از کشتی یک سالی ازش خبری نبود تا در صفحات مجازی خود شرکت در ورزش هنرهای رزمی ترکیبی را اعلام کرد چندی بعد او مبارزات خود را شروع کرد که همه آنها با پیروزی مواجه بود. یکی از رکوردهای جالب او شکست دادن حریف خود در ۱۷ ثانیه است.

علی اکبری پیش از سفر دوباره اش به کشور تایلند و حضور در کمپ های تمرینی ویژه مسابقات، به شبکه تی وی پلاس آمد تا با او درباره دلایل حضورش در این رشته سنگین و خشن حرف بزنیم و البته آینده ای که پیش رویش است. 

ورزش

نظرات (1)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
مهمان میگوید: ۸ آبان ۱۳۹۵
akhe baba jan ki miporse cheghad dar amad dari
19 | 16 پاسخ