طلای بهداد در سالن ریو به سرقت رفت

۲۷ / ۰۵ / ۱۳۹۵ ۶۴۱۶ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

،در ادامه رقابت های وزنه برداری ریو 2016 ،بهداد سلیمی وزنه بردار نماینده 105+ کیلوگرم کشورمان به مصاف حریفان خود رفت و در انجام حرکت دوضرب ناکام بود.
تک ضرب:
 سلیمی در حرکت اول یک‌ضرب، وزنه 206 کیلوگرمی را انتخاب و به خوبی موفق به مهار آن شد، وی در حرکت دوم به راحتی وزنه 211 کیلوگرمی را بالای سر برد و در حرکت سوم وزنه 216 کیلوگرمی را انتخاب کرد و با موفقیت در زدن این وزنه رکورد المپیک را در یک ضرب جا به جا و در رقابتی نزدیک با تالاخادزه گرجستانی در رده نخست حرکت یک ضرب قرار بگیرد.
 پس از نماینده 26 ساله کشورمان ، راشا تالاخادزه از گرجستان با 215 کیلوگرم در رده دوم قرار گرفت و گور میناسیان از ارمنستان با 210 کیلوگرم سوم شد.
دوضرب:
سلیمی برای حرکت اول خود وزنه 245 کیلوگرمی را در دو‌ضرب انتخاب کرد که با وجود بالای سر بردن وزنه، اما دو چراغ قرمز از داوران دریافت کرد تا ناکام باشد. او در حرکت دوم خود، دوباره وزنه 245 کیلوگرم را انتخاب کرد و این بار وزنه را بالای سر برد و سه چراغ سفید گرفت اما هیئت ژوری آن را قبول نکرد. در حرکت سوم نیز این وزنه‌بردار در مهار وزنه 245 کیلوگرمی موفق نبود.
در نهایت اعتراض های بهداد نتیجه نداد و از دور مسابقات کنار رفت.
در این وزن تاخالادزه با مجموع 473 قهرمان شد و رکورد مجموع المپیک را شکست. گورمیناسیان از ارمنستان با 451 و تورمانیدزه از گرجستان با 448 به مدال برنز رسید.
بعد از رکوردشکنی بهداد سلیمی در حرکت یک ضرب تاماش آیان، رئیس فدراسیون بین المللی وزنه برداری مشهور است، نزد مسئولان ایران رفت و بابت رکوردشکنی بهداد به مسئولان ایران تبریک گفت.
وقتی داوران حرکت اول و دوم سلیمی در دوضرب را قبول نکردند، سجاد انوشیروانی و سلیمی با چشمان اشک‌بار به داوران اعتراض کردند.
از نکات جالب توجه در این هنگام حضور تاماش آیان، رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری پشت میز هیأت ژوری بود که به نظر می‌رسید در حال تصمیم‌سازی برای این دسته است.
علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری بعد از مشکلاتی که در داوری پیش اومد نزد آیان رفت، غافل از اینکه همه چیز از همانجا آب می خورد.
پیش از این در دهکده المپیک شایعه شده بود که وی نخواهد گذاشت ایران مدال طلای سوم را از وزنه برداری دشت کند.

ورزش

نظرات (0)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین