بررسی پدیده مُد شدن ریش و سبیل های بلند در میان پسران ایرانی/در برنامه «+ مردم» ببینید

۲۰ / ۰۴ / ۱۳۹۴ ۱۵۱۵۶ دانلود ویدئو ۶
توضیحات

این روزها یکی از پرطرفدارترین مدل های ریش و سبیل میان پسرهای ایرانی، ریش های بلند و کشیده است.

از این هفته برنامه «+ مردم» قرار است با اجرای وحید اسلامی به موضوعات جالب و پرطرفدار اجتماعی بپردازد و اینکه چه اتفاقاتی می افتد که یک موضوع تبدیل به یک پدیده اجتماعی می شود را پیگیری کند.

این هفته و در اولین قسمت از برنامه «+مردم»، او سراغ سوژه داغ ریش و سبیل های بلند و مُد شده میان آقایان رفته تا با مطرح کردن آن میان مردم، از آنها بپرسد آیا از این نوع و مدل ریش خوششان می آید یا نه و اصلا اینکه این مدل از کجا و چگونه وارد ایران شده است.

+مردم را هر هفته از تی وی پلاس دنبال کنید.

اجتماعی

نظرات (6)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
tara میگوید: ۲۶ شهریور ۱۳۹۴
سلام. ببخشید اینو میگم ولی فکر کنم از داعشی ها یاد گرفتن .چرا قبل از این از این کارا نمیکردن؟
47 | 51 پاسخ
MINA میگوید: ۱۶ آذر ۱۳۹۴
موضوعات خوبی انتخاب میکنید مجری خوبی هم دارید خسته نباشید
47 | 40 پاسخ
Dear shiva joon میگوید: ۲۱ دی ۱۳۹۴
دوستان اين كار رو نكنيد ،واقعا زشت ميشيد.
28 | 25 پاسخ
sara میگوید: ۲۸ دی ۱۳۹۴
بنظ من داعش بصورت حرفه ای داره جووونای ما رو از این کانال به خودش نزدیک میکنه وگرنه ریش بلند و سبیل بلند اصلا قشنگ نیس شلخته میشه ادم ولی مد شده
30 | 31 پاسخ
آرش میگوید: ۲۰ تیر ۱۳۹۵
سلام خداوند گیسوان را برای زنان و ریش را برای مردتن آفرید تا زیبایی به آنان بخسد اگر ریش بد بود امامان و قدیسان و روحانیون ما به داشتن ریش مبادرت نمی ورزیدند ریش یک برتری فیزیکی و غالبیت ژن است ویک نعمت و هدیه الهی می باشدباشد که که از نیاکانمان بیاموزیم
15 | 29 پاسخ
آرش میگوید: ۲۰ تیر ۱۳۹۵
از حضرت امام صادق علیه السلام نقل شده است که فرمودند: وقتی خداوند حضرت ابراهیم علیه السلام را خوب مورد امتحان قرار داد به اینكه فرزندش اسماعیل را ذبح كند، حضرت ابراهیم علیه السلام پس از بیدار شدن تصمیم بر ذبح فرزند خویش گرفت و پروردگار هم به جهت پاداش حضرت ابراهیم علیه السلام فرمود: ما تو را امام بر مردم قرار دادیم و سپس «حنیفیت» یعنی پاكیزگی كه ده چیز پاك است را بر او نازل كرد، حضرت هم آنها را با خود آورد كه تاكنون نسخ نشده و تا روز قیامت هم نسخ نخواهد شد كه پنج چیز آن راجع به سر می باشد و عبارت است از: 1- گرفتن شارب (سبیل) 2- ریش گذاشتن 3- تراشیدن موی سر 4- مسواك كردن 5 - خلال نمودن. و پنج چیز دیگر آن مربوط به بدن است كه عبارتند از: 1- تراشیدن موهای زائد بدن 2- ختنه كردن 3- ناخن گرفتن 4- غسل جنابت 5- طهارت با آب. (وسائل الشیعه/ ج 1/ ص 423.)
16 | 28 پاسخ