خودسوزی یک جانباز داد شهردار تهران را هم درآورد

۲۶ / ۰۵ / ۱۳۹۵ ۱۱۳۳۲ دانلود ویدئو ۴
توضیحات
شهردار تهران در خصوص خودسوزی یک جانباز در مقابل شورا واکنش نشان داد، قالیباف در اینستاگرام خود نوشت:
خودسوزی
صبح دیروز وقتی در ساختمان شهرداری در یک جلسه کاری بودم. یکی از جانبازان عزیز شهرمان داخل ساختمان شماره دو شورا خودسوزی کرد؛ اتفاقی که به شدت من را متاثر کرد.
بنا به گفته دوستان مشکلات مالی و تقاضاهایی داشته و دوستان در دفتر ملاقات‌ مردمی هم به او قول‌هایی داده‌اند؛ پیش از این هم علی‌رغم اینکه هر جانباز تنها یک‌بار از تسهیلات در اختیار داشتن غرفه میوه‌وتره‌بار بهره‌مند می‌شود ایشان برای ۴سال متمادی تحت پوشش این حمایت قرار گرفته است. اما گویا قول‌ها و توجیهات همکارانم ایشان را راضی نکرده و به این اتفاق تلخ منجر شده است؛ البته خدا را شکر می‌کنیم که میزان سوختگی کم بوده است.
این اتفاق، فراتر از بار سنگین کلماتی است که برای شرح و گزارشش به کار می‌بریم؛ مردی که روزی برای دفاع از این کشور به جبهه‌ها رفته است تا حدی مستاصل شده است که حاضر شده خود را به آتش بشکد؛ متاسفانه شهرداری تهران هرچند فراتر از مسئولیتش اقدام می‌کند اما امکانات محدودی دارد. در حال حاضر برای همین غرفه‌های محدود میوه‌وتره‌بار حدود چندصد جانباز متقاضی در صف هستند.
شهروندان زیادی نیازمند کمک ما هستند و ورای آنکه جانباز، ایثارگر یا انقلابی هستند هم‌سایه و هم‌نوع ما هستند؛ کاش در شهرداری انقدر بودجه یا اختیار داشتیم که می‌شد به عنوان نهادی حاکمیتی به همه مردمی که در دوره رکود اقتصادی آسیب می‌بینند کمک کنیم. اما واقعیت این است که ظرفیت‌ها محدود است؛ این مشکلات را جز با برگشت به سنت‌های دینی و به میدان آمدن همه مردم (و نه فقط نهادها) نمی‌توانیم حل کنیم.
اجتماعی

نظرات (4)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
مهمان میگوید: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵
واقعا ندارید؟
18 | 19 پاسخ
مهمان میگوید: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵
اقای قالیباف چرا هنوز فکر می کنی مردم شما را نشناخته وحرفهایتان را باور می کنند .البته شما تنها نیستید که مردم را ساده می پندارید . روزی بیاید که به تعبیر قران کریم از حسرت انگشتان خود را بجوید .
16 | 18 پاسخ
ا.ا میگوید: ۲۷ مرداد ۱۳۹۵
شما که متاثر میشی چرا برا دختر خانومت عروسی اونجوری با رانت از مقام شهرداریت میگیری ... چرا برادرزنت همه کاره هست؟ شعار ندید عمل کنید ... امام ( ره ) این روزها رو پیش بینی کرده و از اسلام اشراف گرایی گفته بود
15 | 16 پاسخ
مهمان میگوید: ۲۷ مرداد ۱۳۹۵
این مشکل 80 درصد مردم است ببینید چه کردید؟ بودجه ندارید؟ خدا به دادتان برسد !
20 | 16 پاسخ