ترور کلامی آرش ظلی پور توسط بهروز افخمی: نمی دانست با آن رفتارهایش با فراستی دارد خودش را نابود می کند/ابتدایی ترین نکات مجری گری را هم بلد نبود

۰۹ / ۱۰ / ۱۳۹۷ ۱۲۷۳۶ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

*این اواخر آقای فراستی در پوزیشنی قرار گرفت که باید انتخاب می کرد. البته باز هم هوشمندانه تصمیم درست را گرفت و آنجا که باید خودش را کنترل می کرد، کنترل کرد.
کدام برنامه؟
 
*برنامه «من و شما» آرش ظلی پور. به نظرتان اینجا نباید تحمل می کرد یا ادبیات لحاظ شده...
مسعود خودش بود، مثل همیشه بود و من اصلا تعجب کردم که چرا در برنامه آقای ظلی پور رفت. البته من قبلا آقای ظلی پور را نمی شناختم. آن موقع هم که دیدم فکر کردم ابتداییات را نمی داند و نمی داند اصلا چه بپرسد. من نمی دانم چرا اصلا فکر کرده بود که می تواند مجری شود.
 
*اصلا رویکرد آن برنامه بیشتر به حاشیه است.
حتی حاشیه هم نبود. آدمی بود که به نظر می رسید حتی نمی تواند خودش را کنترل کند. یعنی رفتار مناسب یک مهمانی یا یک گفتگوی دونفره ای که ضبط نمیشود را هم نمی تواند داشته باشد چه رسد به اینکه جلوی دوربین بیاید. متوجه نبود که دارد خودش را نابود می کند.
 
*همانجا هم فراستی اشاره کرد که منتقد می گوید من طرف مردم هستم. بحثی هم که در برنامه درگرفت این بود که اگر منتقد طرف مردم است چرا دارد از فیلمی بد می گوید که هفت میلیون آدم آن را دیده اند. این چه طرف مردم بودن است؟
جوابش را مسعود بلد است. ولی اگر قرار است من اینجا جواب دهم اصلا سینمای ایران در حال حاضر سینمای مردمی نیست. بلکه سینمایی است که کاملا به شکل سازمان دهی شده مردم را از آن بیرون کرده اند. یک چیزی در حدود سه، چهار میلیون تماشاچی در 4، 5 سال پیش سینما می رفتند. برخی از آنها دو، سه بار و برخی یکبار. تعداد معدودی شایدکمتر از پانصد هزار نفر هم شاید بیشتر از دو، سه بار سینما می رفتند. ولی مجموعا از جمعیت 80 میلیون نفری ایران بیشتر از سه، چهار میلیون سینما نمی رفتند و مجموعا هم در سال فروش بلیت به حدود 10 میلیون رسیده بود و حتی از این میزان هم پایین تر می آمد. امسال که احتمالا 25 میلیون بلیت می فروشیم، به این معناست که 80 درصد مردم و تماشاچیان بالقوه ما سینما نمی روند. بنابراین گفتن این حرف که یک فیلم هفت میلیون بیننده دارد، به این معنی است که طرف اصلا نمی داند چگونه باید با آمار صحبت کند و چگونه باید به چیزی استناد کند. فیلمی که چهار میلیون تماشاچی داشته باشد که البته ندارد، چون پرفروش ترین فیلم جدی این سالها به هیچ وجه به چهار میلیون تماشاچی نمی رسد و فیلم هزارپاست که حدودا چهار میلیون تماشاچی دارد. فیلمی که چهار میلیون تماشاچی داشته باشد به این معناست که از تماشاچیان بالقوه ایران هنوز 90 درصد آن را ندیده اند. چون تماشاچی های بالقوه بیشتر از 40 میلیون نفرند.

 

داغ ترین ها

نظرات (0)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین