شبکه سه باز هم برای نود دردسرساز شد/ از پخش نشدن مصاحبه عادل با اینفانتینو تا حذف آیتم حضور زنان در ورزشگاه

۲۴ / ۰۸ / ۱۳۹۷ ۹۹۷ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

شبکه‌ی سه، مصاحبه‌ی عادل فردوسی‌پور با رئیس فیفا را پخش نکرد. در برنامه‌ی این هفته، هیچ آیتمی از حضور زنان در استادیوم پخش نشد؛ چه‌رسد به انتقاد از حضور محدود و گزینشی آن‌ها.
برای اطلاع از تغییرات برنامه‌ی 90 پس از حواشی و بحث‌های اخیر، خواندن این گزارش بد نیست.
سرپوش به‌نقل از روزنامه‌ی ایران، ارگان دولت نوشت: «برنامه «۹۰» در حالی دوشنبه شب روی آنتن رفت که کاملاً مشخص بود اختلاف نظر علی فروغی مدیر شبکه ۳ سیما و عادل فردوسی‌پور، تأثیر منفی خود را روی این برنامه پربیننده گذاشته است. در برنامه این هفته که اکثر آیتم‌های آن مربوط به بازی پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در فینال لیگ قهرمانان آسیا بود، هیچ تصویر یا آیتمی از حضور بانوان در این بازی که بازتاب بسیار زیادی در جامعه داشت، نمایش داده نشد و فردوسی‌پور پس از گذشت بیش از یک ساعت از برنامه، در جمله‌ای کوتاه صرفاً به گفتن این جمله بسنده کرد که بانوان هم به ورزشگاه آمده بودند و ابراز امیدواری کرد که بستر مناسب مهیا شود تا این حضور ادامه یابد!

نکته عجیب اینکه لوگوی «شبکه ۳» هم به روی میکروفن گزارشگران برنامه «۹۰» اضافه شده تا هر دو لوگو وجود داشته باشد و به عبارتی میکروفن تنها با لوگو «۹۰» نباشد و از انحصار برنامه عادل خارج  شود. چه بسا در گزارش‌های پخش شده، میکروفن توسط گزارشگران به شکلی گرفته می‌شود که بیشتر لوگو شبکه ۳ دیده شود.

در این برنامه فردوسی‌پور قصد داشت مصاحبه اختصاصی‌اش با جیانی اینفانتینو رئیس فیفا را پخش کند و حتی تبلیغ آن را هم کرد ولی گویا به دلیل اینکه اینفانتینو در این مصاحبه ایران را درباره استعفای مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال به خاطر قانون بازنشستگی تهدید به تعلیق کرده، به همین خاطر مجوز پخش نگرفت و رایزنی‌ها هم برای پخش آن جواب نداد تا عادل وعده پخش آن را در آینده بدهد.

نکته جالب دیگری که در برنامه این هفته وجود داشت، این بود که فردوسی‌پور چند بار تأکید کرد که هفته آینده برنامه‌اش ساعت ۲۲:۱۵ آغاز خواهد شد و یک ساعت بعد یعنی ۲۳:۱۵ به پایان می‌رسد تا بازی لیگ ملت‌های اروپا از آنتن شبکه سوم سیما پخش شود. این در حالی است که عادل در گذشته برای چند دقیقه بیشتر پخش برنامه‌اش رایزنی می‌کرد و یکی از دلایل پخش نشدن «۹۰» در هفته‌های پیش به خاطر همین لیگ ملت‌های اروپا بود و فردوسی‌پور نپذیرفته بود برنامه‌اش بعد از فوتبال روی آنتن برود!»

وبسایت رسمی برنامه گزارش داد: تهیه کننده و مجری برنامه نود، اظهار نظر منتشر شده از او درباره مصاحبه با اینفانتینو را رد کرد.

به گزارش وبسایت نود، فینال لیگ قهرمانان بین پرسپولیس و کاشیما، یک مهمان ویژه داشت. جانی اینفانتینو رئیس فیفا که برای تماشای مسابقه به ایران آمده بود، در حاشیه تماشای فینال مصاحبه‌ای با برنامه نود انجام داد که این هفته روی آنتن نرفت.

امروز در بعضی رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی، اظهار نظری از عادل فردوسی‌پور تهیه کننده و مجری برنامه درباره دلیل پخش نشدن مصاحبه اینفانتینو منتشر شد. اظهاراتی که فردوسی‌پور، صحت آن را تکذیب می‌کند: «مصاحبه‌هاى منتشر شده از جانب من در مورد علت پخش نشدن گفتگو با آقاى اینفانتینو صحت ندارد و من با هیچ رسانه‌اى در این مورد مصاحبه نکرده‌ام.»

داغ ترین ها

نظرات (0)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین