حمله رسانه های اصولگرا به نشانه‌های همجنس‌گرایی در فیلم شهرام مکری

۰۳ / ۱۲ / ۱۳۹۶ ۵۵۱۴ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

 نامزد شدن فیلم هجوم شهرام مکری در جشنواره تدی، و از سوی دیگر بحث‌ها درباره رابطه دو زن در عرق سرد، باعث شده در ساعات گذشته، رسانه‌های اصولگرا، به اعتراض به نشانه‌های همجنس‌گرایی در سینمای ایران بپردازند.
تسنیم نوشت: «جایزه تدی جایزه‌ای است که در حاشیه جشنواره بین المللی فیلم برلین و به فیلم‌های شنیعی که مضمونی همجنسبازانه دارند اهدا می‌شود. میان فیلم‌هایی که در جشنواره برلین حاضر می‌شوند، آنهایی که چنین مضامینی دارند در قالب جایزه تدی با هم به رقابت می‌پردازند و نتیجه آن هم هر سال قبل از اختتامیه اصلی اعلام می‌گردد. امسال اما این جایزه یک میهمان ایرانی هم دارد که می‌تواند در روز پایانی جایزه تدی را ببرد. فیلم «هجوم» شهرام مکری حالا در رقابت با چند فیلم دیگر قرار گرفته است.»
نقد سینما هم نوشت: ««هجوم» روایت جوانانی ایرانی است که دیگر توان زندگی در ایران را نداشته و می‌خواهند فرار کنند. این اثر در کنار «عرق سرد» آثاری بودند که امسال مضامین همجنس‌بازانه را روی پرده سینماهای ایران به نمایش در آورده‌اند. سوالی که باید پرسید این است که سازمان سینمایی در خصوص گسترش چنین نگاهی در سینما چه برنامه‌ای دارد؟!»

 
 
داغ ترین ها

نظرات (0)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین