تقاضای قطع دست برای دانشجوی دکترای معماری!

۰۴ / ۰۸ / ۱۳۹۶ ۳۱۱۹ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

با شکسته شدن حکم قطع دست دانشجوی دکترای معماری که با همدستی برادرش و دوستش به چندین خانه دستبرد زده بودند آنها دیروز برای دومین بار پای میز محاکمه ایستادند.

رسیدگی به این پرونده از دوم مهرماه سال 92 به دنبال دستبرد شبانه به خانه یک زن جوان در خیابان فاطمی تهران در دستور کار پلیس قرار گرفت.

شواهد نشان می داد دزدان شب رو از راه تراس وارد خانه شده و با استفاده از دیلم پنجره را شکسته و به خانه دستبرد زده اند.تحقیقات در این زمینه آغاز شده بود که به پلیس خبر رسید در همان حوالی به خانه یک تازه عروس و داماد نیز دستبرد زده شده است. در حالی که شماره دزدیهای مشابه به 7 فقره رسیده بود پلیس به مرد جوانی که مقابل یک خانه کشیک می داد مشکوک شد و وی را دستگیر کرد.

این مرد که دانشجوی دکترای معماری بود به شرکت در دزدی های شبانه با همدستی برادرش احسان و یکی از دوستانش به نام ناصر که متواری شده بود اعتراف کرد. یک ماه از بازداشت میثم گذشته بود که دو همدست وی به به کلانتری رفتند و تسلیم پلیس شدند.

دزدان شب رو به دزدیدن پول، طلا، دلار، یورو و تعدادی فرش نفیس به ارزش تقریبی 500 میلیون تومان اعتراف کردند و در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به قطع دست محکوم شدند. این حکم اما در شعبه 31 دیوان عالی کشور تایید نشد و پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه همعرض فرستاده شد.

سه متهم دیروزدر شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی حسین اصغرزاده و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستادند.

در این جلسه که با حضور سه شاکی برگزار شد نماینده دادستان اعلام کرد چهار شاکی دیگر اعلام رضایت کرده اند اما با توجه به درخواست سه شاکی حاضر در دادگاه برای متهمان تقاضای قطع دست دارم.

سپس اولین شاکی که زن جوانی بود روبه روی قضات ایستاد. وی گفت: دزدان پول، طلا و تابلو فرش های خانه ام را سرقت کرده اند. به همین خاطر برایشان تقاضای قطع دست دارم.

دومین شاکی تازه دامادی بود که فقط دو روز بعد از برگزاری جشن عروسی به خانه اش دستبرد زده شده بود. این مرد گفت: دور روز از جشن عروسی گذشته بود و من و همسرم عازم سفر بودیم. شب از خانه بیرون رفته بودیم که وقتی برگشتیم متوجه شدیم به خانه مان دستبرد زده شده و پاسپورت، 300 دلار، 500 یوروو همه طلا و جواهرات همسرم که هدیه جشن عروسی مان بود سرقت شده است.ما ناچار شدیم از سفر صرف نظر کنیم. من از سه متهم این پرونده شکایت دارم و برایشان قطع دست می خواهم. داغ ترین ها

نظرات (0)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین