یک سیلی، دو جوان تهرانی را پای چوبه دار کشاند/محاکمه پسرعموهایی که در یک نزاع خیابانی قاتل شدند

۰۳ / ۰۸ / ۱۳۹۶ ۳۴۵۱ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

با شکسته شدن حکم قصاص دو پسر عمو که متهم اند در دعوا با مرد همسایه وی را کشته اند آنها دیروز برای دومین بار پای میز محاکمه ایستادند.

بیست و سوم مرداد ماه 94 مرد جوانی به کلانتری 111 هفت چنار رفت و گفت: پدر 51ساله اش به نام جمشید در خیابان قاسم فرهنگ در دوراهی قپان از سوی دو پسرعمو زخمی وبه بیمارستان منتقل شده است. تحقیقات پلیس در این زمینه آغاز و مشخص شد جمشید ضربه مغزی شده و به کما رفته است. تلاش برای ردیابی متهمان فراری آغاز شده بود که جمشید روی تخت بیمارستان جان سپرد . یک هفته بعد مهدی 29 ساله و فرزین 23ساله بازداشت شدند. آنها به درگیری با مرد همسایه اعتراف کردند و مهدی گفت که با سیلی به صورت مرد میانسال زده و او را هل داده است.

در آن جلسه مهدی گفت: باور کنید من قصد کشتن جمشید را نداشتم. مرگ او یک اتفاق تلخ بود. جمشید که همسایه مان بود مدتی قبل به من و پسرعمویم تذکر داده بود سر خیابان پرسه نزنیم. سر همین موضوع با هم درگیر شده بودیم و کار به کلانتری کشیده بود.به دنبال بازسازی صحنه جرم کیفرخواست صادر و به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

بیست و سوم مرداد ماه من و همسرم از جشن عروسی بر می گشتیم که فرزین و جمشید را دیدیم که با هم درگیر بودند. من برای میانجگری وارد دعوا شدم. جمشید به نظرم حال طبیعی نداشت و به همین خاطر فحاشی می کرد. من سعی کردم او را آرام کنم اما نشد به همین خاطر سیلی به صورتش زدم که به زمین افتاد و سرش با قفل روی کرکره یک مغازه برخورد کرد. من و پسرعمویم هیچ وقت فکر نمی کردیم ضربه ای که به سر او خورده موجب مرگش شود. به همین خاطر فرار کردیم.

وی ادامه داد: چون قبلا با جمشید درگیر شده بودیم فکر می کردیم او باز هم به کلانتری می رود. به همین خاطر پسرعمویم خودزنی کرد و به پزشکی قانونی رفت و ادعا کرد در دعوا، جمشید او را کتک زده است.

سپس متهم ردیف دوم در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: دعوای من و جمشید سر موضوع پیش پا افتاده ای بود اما وقتی پسرعمویم سر رسید دعوا بالا گرفت. مهدی ورزشکار است و مشت های سنگینی دارد . او با مشت به سر جمشید زد که او روی زمین افتاد و سرش با قفل روی کرکره مغازه برخورد کرد. من در آن دعوا نقشی نداشتم و فقط می خواستم به دعوا فیصله دهم. به همین خاطر مهدی را با خودم بردم.

در پایان آن جلسه هیات قضایی وارد شور شد و برای دو پسرعمو حکم قصاص صادر کرد. حکم صادره اما در دیوان عالی کشور تایید نشد و پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه همعرض فرستاده شد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محسن زالی بوئینی و با حضو

داغ ترین ها

نظرات (0)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین