راه رفتن پادشاه عربستان روی پله هایی از جنس طلا!/حاشیه های خبرساز سفر ملک سلمان به روسیه تمامی ندارد

۱۶ / ۰۷ / ۱۳۹۶ ۱۱۵۰ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

بنابر اعلام خبرگزاری بلومبرگ آمریکا، یک هزار و 500 همراه، پله برقی طلا برای هواپیما و فرش مخصوص، چیزهایی است که ملک سلمان در سفر رسمی و تاریخی چهار روزه به روسیه به همراه دارد.

پادشاه 81 ساله سعودی در ساعت های پایانی روز چهارشنبه با استفاده از پله برقی طلا مخصوص که در تمام سفرها به همراه دارد، از هواپیما بیرون آمد اما یک اشتباه رخ داد و آن اینکه این پله برقی در نیمه راه مشکل پیدا کرده و ملک سلمان مجبور شد با پای خود از پله ها پایین بیاید پس از آن کاروانی از خودروها برای انتقال او به مرکز شهر و تعدادی نیروی پلیس روسیه او را همراهی کردند

بلومبرگ در این باره اعلام کرد، هر روز یک هواپیمای سعودی به منظور انتقال لوازم مورد نیاز بین ریاض و مسکو رفت و آمد دارد و 800 کیلوگرم غدا آماده شده است.

اعضای هیئت سعودی افراد مخصوصی را که به خوبی می دانند پادشاهان قهوه را چطور دوست دارند، جایگزین تعدادی از کادر هتل محل استقرار ملک سلمان کرده و وسایل شخصی و خصوصی او را نیز به آنجا انتقال دادند.

اجاره دو هتل لوکس برای پادشاه و هیئت همراه

دولت سعودی دو هتل لوکس را به طور کامل برای این سفر اجاره کرده که شامل هتل ریتز کارلتون و سیزونز هستند و مدیر هتل دوم از برخی مسافران خواست اتاق هایی را که از قبل رزور کرده بودند، لغو کنند تا امکان اسکان هیئت سعودی فراهم شود و حتی برخی مسافران دائمی هتل را به بیرون از آن منتقل کردند.

یکی از مسافران با نارضایتی در این باره گفت، هتل از قبل به طور کامل رزرو شده است و برای عموم قابل استفاده نیست اما مسئولان این دو هتل از توضیح دادن در این باره خودداری کردند و دیوان پادشاهی ریاض نیز به درخواست های مربوط به توضیح در مورد تعداد هیت سعودی به روسیه سرباز زدند.

احتمال می رود ارزش اجاره کامل این دو هتل در جریان سفر پادشاه سعودی حدود سه میلیون دلار باشد که این رقم بدون در نظر گرفتن هزینه خدمات و وعده های غذا و نیز خدمات تفریحی است.

در این میان اسپوتنیک نیز اعلام کرد، همراهان پادشاه سعودی در هتل های پنج ستاره نزدیک کرملین و میدان سرخ استقرار یافته اند و وسایل بسیاری از اتاق ها که سبک شرقی داشت تغییر کرده است تا با ذوق و سلیقه عربی هماهنگی داشته باشد.

بنابر اعلام این منبع، اتاق های خالی در هتل های پنج ستاره نزدیک کرملین یافت نمی شود و با هیچ مبلغی امکان اجاره هیچ اتاقی در هتل ها یی که پادشاه در آن مستقر خواهد شد، وجود ندارد.

بلومبرگ در این باره یادآور شد، روسای جمهور آمریکا نیز با هیئت های بزرگ شامل خودروهای لوکس ضد گلوله و گارد محافظ پنهانی، سفر کرده و در برخی موارد هتل ها را به طور کامل اجاره می کنند و در همین چارچوب باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا در سال 2009 در هتل کارلتون مسکو اقامت کرد و دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آن نیز برای دیدن مسابقه ملکه زیبایی با مدیریت خود در سال 2013 در همین هتل اقامت داشت.

به هر حال در اولین سفر پادشاه سعودی به روسیه دو کشور قرارداد فروش سلاح را امضا کرده و راههای ادامه همکاری در ارتباط با ایجاد ثبات در بازار نفت را بررسی کردند و رئیس جمهور روسیه نیز در جریان امضای توافقنامه های مهم در زمینه نظامی و انرژی بر نزدیک شدن به عربستان به عنوان متحد دیرینه واشنگتن تاکید کرد.

داغ ترین ها

نظرات (0)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین