پیشنهاد غیرمنتظره کیهان به دولت: بیایید مثل کره شمالی باشیم

۲۴ / ۰۵ / ۱۳۹۶ ۶۵۵۷ دانلود ویدئو ۳
توضیحات

 کیهان با اشاره به مذاکرات برجام نوشت:- کره شمالی که به هیچوجه قابل مقایسه با ایران مقتدر و مردم‌سالار نیست در مقابل آمریکا ایستاده و نتیجه ایستادگی را نیز چشیده است.

 

 
الف: کره شمالی در 27 ژوئن 2008 با آمریکا بر سر کنار گذاشتن برنامه هسته‌ای خود به توافق رسید و به نشانه پایبندی به این توافق برج خنک‌کننده اتمی خود را منفجر کرد ولی بعد از آن که با نقض پیمان آمریکا روبرو شد، بی‌توجه به تهدیدهای آمریکا، فعالیت‌ هسته‌ای خود را از سر گرفت و آمریکا نتوانست هیچ غلطی بکند. 
نمونه‌ای موفق از مقابله مقتدرانه با نقض پیمان آمریکا. 
ب: ترامپ با تهدید کره‌شمالی از این کشور خواست تا آزمایش موشک‌های بالستیک خود را متوقف کند ولی کره‌شمالی بی‌اعتنا به تهدید آمریکا نه فقط به آزمایش موشک‌های بالستیک خود تا تولید موشک‌های بالستیک قاره‌پیما ادامه داد، بلکه موشک‌هایی با کلاهک هسته‌ای را نیز آزمایش کرد و خطاب به آمریکا اعلام کرد اگر دست به حمله بزند، با حمله اتمی متقابل روبرو خواهد شد و ترامپ ناچارا دعوت به مذاکره کرد. 
نمونه موفقی از مقاومت به جای سازش.
ج: اما کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده است خود را مانند ما به چنبره فریب آمریکا گرفتار کند. 
یعنی عبرت گرفتن از راه خطا و خسارت‌باری که دولت محترم یازدهم پیموده و علی‌رغم فاجعه‌ای که با آن روبرو شده‌ایم هنوز حاضر به تغییر مسیر خسارت‌آفرین  خود نیست.

داغ ترین ها

نظرات (3)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
مهمان میگوید: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶
این خنده دارترین ادعاست تو که دقیقا مثل کره شمالی هستی دیگه خواهشا بقیه رو دعوت نکن
0 | 0 پاسخ
علی میگوید: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶
حسین آقا شما خودت حاضری مثل کره ای ها دایم استرس داشته باشی وازسفره های رنگین صرف نظر باحد اقل حقوق امرار معاش کنی
0 | 0 پاسخ
مهمان میگوید: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶
مگر تفکر وشجاعت ایرانی چه عیبی دارد که ..........
0 | 0 پاسخ