اسرائیل؛ تهدید سیاسی دو ستاره تیم ملی فوتبال ایران/حاج صفی و شجاعی از یونان دیپورت می شوند؟

۱۲ / ۰۵ / ۱۳۹۶ ۵۴۸۳ دانلود ویدئو ۳
توضیحات

ماجرای اخیر دو لژیونر ایران در یونان و تیم پانیونیوس این کشور پیچیده شده است. آنها طبق سیاست های کشورشان نباید مقابل حریف صهیونیستی بازی کنند؛ اما قراردادی که با تیم یونانی دارند باعث می شوند، مجبور به این کار باشند.

به گزارش «تابناک ورزشی»، مسعودشجاعی و احسان حاج صفی که از قضا هر دو کاپیتان های تیم ملی فوتبال ایران محسوب می شوند و سابقه بستن بازوبند را دارند، هفته گذشته، طبق اصول اعتقادی در جمهوری اسلامی، راهی سرزمین های اشغالی نشدند و تیمشان را در بازی رفت همراهی نکردند.

در آن زمان باشگاه پانیونیوس طی بیانیه ای از این اقدام دو لژیونر ایرانی اش دفاع کرد و آن را قابل درک خواند که آنها نتوانند تیم را در آن مسابقه همراهی کنند؛ اما در بازی برگشت ماجرا فرق کرد. مسئولان باشگاه یونانی که از لحاظ نتیجه هم به شدت به این دو مهره مهم ایرانی شان نیاز دارند، خواستار بازی دو ملی پوش کشورمان مقابل مکابی رژیم صهیونیستی شده و اعلام کرده اند، چون این دیدار در خانه خودی و در خاک یونان برگزار می شود، دیگر منعی برای بازی دو بازیکن ایرانی اش وجود نخواهد داشت!

در چند روز اخیر، دو بازیکن سرشناس ایرانی بر سر دوراهی مانده اند؛ اجرای اعتقادات ملی که شاید به فسخ قرارداد و خسارت هنگفت مالی آنها برگردد و یا تن دادن به قرار گرفتن در ترکیب این مسابقه که احتمالا تبعاتی را در داخل برایشان داشته باشد.

در آخرین اظهار نظر رسمی در این باره، سرمربی تیم پانیونیوس از همراهی احسان حاج‌صفی و مسعود شجاعی ملی‌پوشان ایرانی‌اش در بازی برگشت لیگ اروپا برابر تیم مکابی رژیم اشغالگر قدس خبر داده است! حال آنکه از قول دو بازیکن ایرانی شاغل در اروپا هنوز هیچ موضعی اعلام نشده و این گره به جاهای باریک خود نزدیک می شود.

گویا مدیران باشگاه یونانی چندان درک درستی از اینکه تحریم ورزشکاران ایرانی علیه اسراییل تنها به خاک اشغال شده فلسطینی ها محدود نمی شود، ندارند و نمی دانند که این روند در هر تورنمت و مسابقه ای در هر نقطه از جهان، حتی در راه کسب مدال المپیک هم از سوی بهترین چهره های ورزشی ایران اجرا شده است. البته آنها هم با پرداخت مبالغی دو بازیکن تراز اول و نخبه ایرانی را به خدمت گرفته اند تا در رقابت های مهم، از جمله پلی آف لیگ قهرمانان موفق شوند و اگر به خاطر این غیبت متضرر شوند، حق دارند اقدامات و جریمه هایی را مصوب کنند که شاید حتی به فسخ قرارداد و اخراج این دو بازیکن به علت تمرد از دستور باشگاه بکشد.

چالش فعلی شجاعی و حاج صفی، بارها در ورزش ایران به سوژه بحث تبدیل شده است؛ حتی یک بار محمدرضا یزدانی خرم، رئیس پیشین فدراسیون والیبال و یکی از بانفوذترین چهره های مدیریتی در ورزش ایران، خواستار مبارزه با حریفان صهیونیستی و شکست دادن آنها در میادین جهانی و بین المللی شد تا به این طریق حق ملت مظلوم فلسطین گرفته شود؛ اما موج مخالفت شدید در داخل باعث شد این حرف خود را پس بگیرد و البته الان مدت هاست که جایی در میان مدیران ورزشی کشور ندارد.

این سیاست در ورزش ایران به پایان چهارمین دهه خود نزدیک می شود و در این میان، حتی تعمیم و گسترش هم پیدا کرده است، به گونه ای که مثلا اگر مشخص شود بازیکنی خارجی سابقه بازی در باشگاه ها و لیگ های ورزشی رژیم صهیونیستی را دارد، نیز از ورود او به فوتبال و ورزش ایران جلوگیری می شود. حالا در چنین وضعیتی، شجاعی و حاج صفی بر سر یک دوراهی مهم قرار گرفته اند؛ بازی کردنشان یک جور تبعات دارد و بازی نکردن شان هم عواقبی دیگر...
داغ ترین ها

نظرات (3)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
مهمان میگوید: ۱۲ مرداد ۱۳۹۶
خوب! بازی کنند تو خاک یونان. چه اشکالی داره؟
0 | 0 پاسخ
متین میگوید: ۱۳ مرداد ۱۳۹۶
در نهایت حق پیروز است علیه ظلم و و دشمنی و روزی مردم ایران و مردم اسرائیل دست در دست هم دشمنان بشریت را نابود خواهند کرد
0 | 0 پاسخ
مجید میگوید: ۲۵ مرداد ۱۳۹۶
از ترس فیفا چند وقت دیگه جایزه هم بهشون میدن از قدیم گفتن تو دنیا دو چیز صدا نداره یکی دا...... ثروتمندان و یکی مردن فقرا
0 | 0 پاسخ