شراب و حجاب، دغدغه توریست های خارجی در ایران؟

۲۲ / ۰۴ / ۱۳۹۶ ۸۱۴۹ دانلود ویدئو ۳
توضیحات

سیدحسین مرعشی، ییس پیشین سازمان میراث فرهنگی از برخی از دلایل نیامدن گردشگران خارجی به ایران گفت.

تشدید درگیری‌های نظام میان ترکیه و روسیه، پوتین دستور داد تا مردم روسیه به ترکیه سفر نکنند و بسیاری این را فرصت خوبی برای جذب گردشگران روسی در ایران دانستند.
 

حتی اکبر غمخوار عضو هیئت مدیره انجمن خدمات گردشگری استان تهران چندی پیش در این رابطخ گفته بود: «۳ و نیم میلیون گردشگر از روسیه به ترکیه سفر کرد اتفاقی که در ترکیه افتاد، آقای پوتین دستور دادند که هیچ کدام از شهروندهای روس به ترکیه سفر نکنند و ما باید خیلی سریع وارد عمل می شدیم و باید از این پتانسیلی که برای جذب گردشگر وجود داشت، استفاده می کردیم. اما دولت هیچ کاری نکرد.»

 

سیدحسین مرعشی، رییس پیشین سازمان میراث فرهنگی در مورد وضعیت گردشگری ایران چند روز پیش در این رابطه گفت:  شراب و حجاب مشکل گردشگران خارجی نیست. من ساعت‌ها پای صحبت‌های تورگردان‌های بزرگ دنیا نشسته‌ام و هیچ وقت این موضوعات مشکل آنها نبوده است. آنها دنبال دیدن دنیای جدید و برقراری ارتباط با جوامع بشری هستند. ایران برای آنها خیلی جذاب است.


او ادامه داد: مشکل اصلی این است که ایرانی‌ها و مسئولان آن، ایران را نمی‌شناسند و نمی‌توانند لذت غوطه‌ور شدن در آب‌های دریاچه ارومیه یا رفتن به زیر آب در کیش و قشم را درک کنند. خارجی‌ها اینها را خوب درک می‌کنند. امیدواریم در دوره جدید موفقیت‌ها در حوزه گردشگری دوچندان شود.

مرعشی افزود: البته در دوره اول ریاست جمهوری آقای روحانی به دلیل فضای سیاسی و بین‌المللی موفق‌هایی در گردشگری داشتیم ولی سرمایه‌گذاری‌ها زیاد تقویت نشد. امیدواریم که مدیری در گردشگری مستقر باشد که مسئله سرمایه‌گذاری را جدی بگیرد.

داغ ترین ها

نظرات (3)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
رب الارباب میگوید: ۲۲ تیر ۱۳۹۶
به هر نحو ممکن باید همه انسانها عالم بتوانند به ایران سفر کنن و همه نوع امکانات باید برای اونها فراهم بشه و دین و مذهب و حجاب و ... نباید مانع اونها بشه
0 | 0 پاسخ
مهمان میگوید: ۲۲ تیر ۱۳۹۶
جهانگیری وروحانی مصمم هستند به هرقیمتی که شده موانع توریسم رادر ایران از میان ببرند اروپاییها نگران نباشند
0 | 0 پاسخ
مرتضی میگوید: ۲۳ تیر ۱۳۹۶
سلام هیچیک از شراب وحجاب نمیتواند دغدغه یک گردشگر خارجی در ایران باشداما مشکل دسشوئی ونظافت آن همچنان برای گردشگران داخلی وخارجی به یک معما تبدیل شده است .آیا عدم وجود سرویسهای بهداشتی مناسب در مسیر راه های کشور به فرهنگ مردم باز میگردد یا کم کاری مسئولان؟شاید مسئولان بخاطر استفاده از امکانات اختصاصی مسیرشان به جاده های شمال یا ماسوله وغیره نیافتاده تا ببینند شرایط موجود چقدر به ضرر ایرانیان و خصوصا مناطق با جاذبه های گردشگری تمام میشود.امید است عنایت کافی را مسئولان محترم داشته باشند تاوجهه ایرانیان در جهان خدشه دار نگردد.البته اندک اقداماتی از چند سال بعمل آمده است اما کافی نیست
0 | 0 پاسخ