پاداش کی روش برای صعود به جام جهانی چقدر است؟

۰۷ / ۰۳ / ۱۳۹۶ ۳۱۲۹ دانلود ویدئو ۱
توضیحات
تیم ملی ایران راحت‌ترین صعود به جام جهانی‌ را تجربه می‌كند. با مربی بزرگی چون كارلوس كی‌روش این امر محقق شده است.

به گزارش خبرورزشی، او این‌قدر تیم مقتدر و خوبی ساخته كه حتی در بدترین روزش نمی‌بازد. تمام تیم‌های بزرگ، از رویارویی با ایران هراس دارند. كره‌جنوبی كه 4 بار متوالی به ایران باخته و تیم ملی ژاپن هم سال گذشته با خوش‌شانسی محض در یك دیدار دوستانه با تیم ملی مساوی كرد. چند سالی است ایران با قدرت در صدر آسیا قرار دارد و به نظر می‌رسد حداقل تا زمانی كه كارلوس كی‌روش در تیم ملی باشد وضعیت همین خواهد بود.

قبل از كی‌روش، اتفاق نیفتاده بود تیم ملی ایران دو دوره متوالی به جام جهانی‌ صعود كند ولی به احتمال زیاد 22 خرداد این تابو برای همیشه شكسته می‌شود و تیم ملی ایران باز هم به جام جهانی‌ می‌رسد. این صعود علاوه بر تأثیر زیادی كه روی جامعه و همین‌طور پیشرفت فوتبال ایران می‌گذارد، درآمدهای مالی خوبی برای فدراسیون خواهد داشت. فدراسیون طعم این درآمدها را با وجود تحریم‌های سنگین، بعد از جام جهانی‌ برزیل چشید. این دوره هم صعود تیم ملی پاداشی 8 میلیون دلاری برای فدراسیون فوتبال به همراه دارد. در دوره گذشته، فدراسیون به كی‌روش تعهد داده بود 10 درصد از پاداش صعود را به حساب این مربی واریز كند. برای جام جهانی‌ روسیه هم تعهد فدراسیون به سرمربی پرتغالی همین بوده است. بدین ترتیب اگر تیم ملی شب بازی ازبكستان یا در بازی‌های بعدی به جام جهانی‌ روسیه صعود كند، فدراسیون فوتبال متعهد خواهد بود كه 800 هزار دلار به كارلوس كی‌روش پاداش دهد. با توجه به اینكه دلار بالای 3730 تومان است، این پاداش تا مرز 3 میلیارد تومان می‌رسد. فدراسیون فوتبال با توجه به هزینه‌های جابه‌جایی پول، احتمالاً با فیفا مكاتبه می‌كند تا پول را به صورت مستقیم به یكی از حساب‌های كارلوس كی‌روش واریز كنند.

اما این تنها پاداشی نیست كه كی‌روش به دست می‌آورد. علاوه بر آن، قطعاً دولت ایران هم پاداش‌هایی به كل اعضای تیم ملی می‌دهد. حضور در جام جهانی‌ و موفقیت احتمالی در مرحله گروهی هم می‌تواند برای كی‌روش پاداش نسبتاً زیادی به همراه داشته باشد. شنیده می‌شود در صورت صعود ایران از مرحله گروهی، فدراسیون فوتبال 350 هزار دلار دیگر باید به كی‌روش پاداش بدهد. با یك حساب و كتاب ساده مشخص می‌شود پاداش صعود از مرحله گروهی هم چیزی حدود یك میلیارد و 300 میلیون تومان برای كی‌روش خواهد بود. قطعاً اگر ایران بتواند چنین افتخاری را به دست بیاورد و از گروه خود بالا برود، حادثه‌ای تاریخی را رقم خواهد زد‌؛ اتفاقی كه شاید هیچ‌گاه دیگر رخ ندهد. صعود به جام جهانی‌ برای دومین مرتبه پیاپی هم اتفاقی بزرگ برای فوتبال ایران به حساب می‌‌آید كه در تاریخ فوتبالی ایران رخ نداده است. تیم ملی ایران برای اولین بار در سال 1978 به جام جهانی‌ صعود كرد. صعود بعدی در سال 1998 اتفاق افتاد. ایران سپس در سال 2006 صعود كرد و 8 سال بعد، این بار با كی‌‌روش به جام جهانی‌ رسید. حالا كارلوس تیم ملی را به جام جهانی‌ روسیه بسیار نزدیك كرده و گفته می‌شود فكر اصلی‌‌اش، صعود از مرحله اول جام جهانی‌ است. 

داغ ترین ها

نظرات (1)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
عليرضا میگوید: ۷ خرداد ۱۳۹۶
پاداش براي چي ؟؟؟ بااولين باخت بازخواهند گشت رفتن وبرگشتن آنها چه توفيري خواهد داشت كه پاداش هم بگيرند بايد دور فوتبال ايران را خط كشيد وبه واليبال وكشتي وبعضي ورزشهاي مدال آور بها داد ما كه از فوتبال افتخار جهاني نداريم پس پول بيت المال را بيهوده هدر ندهيم
2 | 2 پاسخ