سیستم احمدی نژادی باز هم شکست خورد

۳۱ / ۰۲ / ۱۳۹۶ ۳۰۴۷ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

روزنامه شرق در تحلیل نتیجه انتخابات ریاست جمهوری نوشت:این انتخابات بیش از آنکه باخت آقایان رئیسی و قالیباف باشد، باخت مدل انتخاباتی آقای احمدی‌نژاد بود.

هنر احمدی‌نژاد آن بود که موضوع انتخابات را از حوزه دموکراسی و مباحث مدرنیته یا سنت، بیرون کشید و به بحث فقر و غنا وارد کرد و دوقطبی را در آن عرصه شکل داد.

انتخابات در دوره احمدی‌نژاد نشان داد او توانسته با وعده‌های توزیعی و بازتوزیعی، مردم را با خود همسو کند و انتخابات را ببرد. اصولگرایان در دام پیروزی احمدی‌نژاد افتادند؛ آنها تصور کردند چون احمدی‌نژاد توانست با آن وعده‌ها پیروز شود، آنها هم می‌توانند از همان طریق پیروز میدان باشند؛ اما نتیجه انتخابات نشان داد این استراتژی، نمی‌تواند استراتژی درستی باشد و جامعه ایران از چند مورد گذر کرده است.

دیگر یارانه موضوعی نیست که تعیین‌کننده قطعی انتخابات باشد. ‌ای‌کاش آقای احمدی‌نژاد ردصلاحیت نمی‌شد و این باخت اصلی را او تجربه می‌کرد. اکنون افزایش یارانه‌ بیشتر نمی‌تواند جامعه را به سمت خاصی بکشاند.

داغ ترین ها

نظرات (1)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
ali میگوید: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
احمدی نژاد تو چهار سال پیش رییس جمهور بودی.برای 96 آمدی رد شدی.خوب این یک حس معموله.که بعضی از مردم از رییس جمهورشون حتی در تمام دنیا راضی نباشند و بعضی ها راضی.اما نمی دونم چرا طیفی که هیچ وقت دلسوز مردم نبودند الان کاسه داغ تر از اش شده اند و مرتب از تو ط.وری تیتر می زنند که اون مردم ناراضی از تو .از تو ناراضی تر شوند.همه مشکلات را تو مقصر می دانند با اینکه گفتند نود روزه مشکلات حل می شود .
2 | 0 پاسخ