مادری که پای چوبه دار پسرش فوت کرد باعث نجاتش از اعدام شد

۲۶ / ۰۲ / ۱۳۹۶ ۲۰۱۳۴ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

مرد جوان بعد از چهار بار رفتن پای چوبه دار توانست رضایت اولیای دم را جلب کند و به زندگی برگردد. این مرد دیروز پای میز محاکمه ایستاد و اشک پشیمانی ریخت.

به گزارش رکنا، شامگاه سوم تیرماه سال 88 اهالی خیابان فدائیان اسلام با یک پراید شعله ور که در حاشیه خیابان رها شده بود روبه رو شدند و با آتش نشانی تماس گرفتند. با مهار شعله های آتش ماموران آتش نشانی و پلیس Police روی صندلی عقب خودرو با جنازه سوخته یک مرد میانسال روبه رو شدند. جنازه به پزشکی قانونی فرستاده شد و پلیس با استعلام شماره پلاک خودرو دریافت  جنازه به صاحب خودرو که یک مرد 499ساله به نام احمد است تعلق دارد.

دختر قربانی در تحقیقات گفت: پدرم صبح با سه میلیون تومان پول نقد از خانه بیرون رفت تا یک خانه اجاره کند اما دیگر به خانه برنگشت و شب متوجه شدیم داخل ماشینش به آتش کشیده شده است. پدرم با کسی خصومت نداشت و نمی دانم چه کسی چنین بلایی سر او آورده است.

پلیس در نخستین گام از تحقیقات به شناسایی بنگاهی پرداخت که قرار بود احمد در آن معامله خانه را انجام دهد. مرد بنگاهی به نام مرتضی ادعا کرد احمد برای معامله خانه پیش او رفته اما از معامله منصرف شده و همراه سه مرد جوان سوار بر یک دستگاه پژو یشمی بنگاه را ترک کرده است. این مرد اما وقتی در مراحل بعدی بازجویی دچار تناقض گویی شد به ناچار لب به اعتراف گشود. وی ادعا کرد چون احمد به همسرش متلک گفته بود وی را قربانی مسائل ناموسی کرده است اما در بازجویی های بعدی به جنایت Crime با انگیزه سرقت Stealing و با  همدستی یکی از دوستانش به نام سعید و پسر عمویش محمود اعتراف کرد.

به دنبال بازسازی صحنه جرم Crime متهمان پای میز محاکمه ایستادند و مرتضی به قصاص و دو همدستش هر کدام به 10 سال زندان Prison و 74ضربه شلاق Whip محکوم شدند. حکم صادره در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و مرتضی پای چوبه دار رفت اما برای چهارمین بار توانست رضایت اولیای دم را جلب کند. وی که 88 سال پس از جنایت به زندگی برگشته دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاستقاضی Judge اصغرعبداللهی و با حضور دو مستشار از جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه ایستاد.

در این جلسه مرتضی که حالا 32سال دارد روبه روی قضات دادگاه ایستاد و در تشریح جزییات ماجرا گفت:  داغ ترین ها

نظرات (1)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
آزیتا میگوید: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
مزخرف بود
0 | 0 پاسخ