قالیباف بی منطق ترین حرف در کل مناظره را زد/ آقایان خودشان را در همه چیز بی تقصیر می دانند/ انتقادات صفایی فراهانی به قالیباف و رئیسی

۲۴ / ۰۲ / ۱۳۹۶ ۳۰۷۷ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

صفایی فراهانی می گوید:«بی‌منطق‌ترین حرف در کل مناظره، این بود که آقای قالیباف راجع به زمینی متعلق به ۲۶ سال پیش حرف می‌زدند. این خانه نه برای در دوره ریاست‌جمهوری ایشان و نه دوره شورای امنیت ملی ایشان بوده است. »

ریحانه یاسینی: محسن صفایی‌فراهانی، یکی از بلندنام‌ترین سیاستمداران ایران است که در پست‌های کلیدی دولتی به خصوص در زمان دولت اصلاحات برای برنامه‌ریزی‌های اقتصادی و سیاسی حضور داشته است. صفایی‌فراهانی، پیش از انقلاب به فعالیت در بخش خصوصی مشغول بود و پس از روی کار آمدن احمدی‌نژاد در سال ۸۴، به پارلمان بخش خصوصی رفت و البته در دوره‌ای هم ریاست فدراسیون فوتبال را تجربه کرد. دهه‌ها فعالیت سیاسی و اقتصادی، از صفایی‌فراهانی یکی از اصیل‌ترین چهره‌های سیاسی را ساخته است که تحلیل‌های اقتصاد سیاسی او، بکر و دقیق است. آنچه می خوانید تحلیل صفایی فراهانی از مناظره اقتصادی کاندیداهاست.                                                                         *****

یکی از محورهای اصلی صحبتهای کاندیداها، قاچاق بودبه خصوص قالیباف و رئیسی سعی داشتند دولت را به عدم اقدام برای مقابله با قاچاق متهم کنندواقعیت حجم ۱۲ میلیارد دلاری قاچاق در اقتصاد ما چیست؟

اصل فساد به بنادری برمی‌گردد که در دولت اصلاحات اعلام شد آن‌ها تحت کنترل دولت نیستند و تعداد آن‌ها بیش از حد است. بیش از صد مبدا ورودی است که دولت هیچ امکانی در آن ندارد و نیروی انتظامی هم با آن‌ها آشنا هستند و کنترلی ندارند. بارها مشخص شده است که این بنادر در اختیار چه کسانی است.وقتی از این تعداد بندر به صورت آزاد جنس وارد می‌شود و اجازه نمی‌دهند گمرک ورود کند، طبیعی است که قاچاق از طریق کول‌بری اتفاق نمی‌افتد. تمام این‌ها را افرادی با کانتینر وارد می‌گنند.غیر از این بنادری که تحت سیطره عده‌ای خاص قرار دارد و قدرت آن‌ها در کشور بیش از هر کسی است و عملا امکان استقرار گمرک وجود ندارد، از مبادی دیگری این حجم از قاچاق وارد نمی‌شود.

این بنادر در اختیار چه کسانی است که توان مقابله با آنها وجود ندارد؟

هیچ اراده‌ای برای کنترل این بنادر وجود ندارد. هم آقای رئيسی و هم بقیه کسانی که در قوه قضاییه بوده‌اند کاملا اشنایی با این قضیه دارند و بحث این دولت و دولت قبل نیست. رئيس‌جمهور قبلی هم حتی از عبارت برادران قاچاقچی استفاده کرد.

انتقادهای اقتصادی را که به دولت روحانی وارد شد، چقدر روا میدانید؟ برنامههای اقتصادی کاندیداهای اصولگرا چطور بود؟

تمام آنچه این آقایان ارائه می‌دهند، نقد عملکرد دولت احمدی‌نژاد در قالب روحانی است. از آن‌جایی که کارکنان در ستادهای این افراد عمدتا وزرای احمدی‌نژاد هستند، نمی‌گویند عملکرد ما چطور بوده است. همه را در قالب دولت یازدهم بیان می‌کنند.

داغ ترین ها

نظرات (1)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
کمیل میگوید: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
به کوری دشمنان ..فقط . فقط .قالیباف.
2 | 0 پاسخ