بیانیه سازمان سینمایی در واکنش به اظهارات یک کاندید در مناظره دوم

۱۶ / ۰۲ / ۱۳۹۶ ۱۶۷۲ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

در پی اظهارات یکی از نامزدهای ریاست جمهوری در دومین مناظره تلویزیونی درباره خانه سینما، روابط عمومی سازمان سینمایی بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«متاسفانه در اظهارات یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری اطلاعات ناصحیحی به بینندگان و مردم عزیز منتقل شد که جهت اطلاع مردم اصلاح می‌گردد.

١) شهردار محترم تهران ۱۲ سال است که شهردار تهران بوده و حتما به خاطر دارند که خانه سینما در دولت دهم و در زمان شهرداری ایشان بر تهران توسط دولت گذشته تعطیل و پلمپ شد.

هنرمندان سینما و مردم به خاطر دارند که خانه سینما به خواست و اراده هنرمندان و همراهی دولت یازدهم با این اراده ملی در اغاز کار دولت تدبیر و امید بازگشایی شد.

این بازگشایی با تحمل فشارهای مختلف و عزم دولت درچارچوب واگذاری اموربه دست اندرکاران حوزه هنر انجام شد که ثمره ان حضور متعهدانه خانه سینما در پی گیری و حل مسایل صنفی حوزه سینماست. امری که باعث شد به تدریج اغلب امور دست اندرکاران به خانه سینما سپرده شود.

٢) درپایان دولت گذشته تعداد سینماهای فعال کشور ۳۰۶ سالن بود که که قطعا حاصل سیاست‌های دولت گذشته و شهرداری بود. با حسب راهبرد فرهنگی دولت تدبیر وامید به منطور ایجاد امکان بهره مندی اقشار مختلف مردم از محصولات فرهنگی تعداد سالن‌های سینمایی از۳۰۶ به ۴۲۶ سالن افزایش یافته است.

٣) حاصل تدابیر اتخاذ یافته در دولت تدبیر وامید بازگشت امید ونشاط به زندگی مردم وبهره مندی و همراهی انان از تولیدات فرهنگی بود به نحوی که امار مخاطبان سینما از ۷ میلیون نفر در سال ۹۲ به ۲۵ میلیون نفر در سال ۹۵ رسید.

٤) در طول دولت تدبیر و امید به جهت ایجاد زمینه توسعه پایدارفرهنگی در امد صاحبان و فعالان حوزه سینما (تولید ونمایش)از کمتر از ۳۰ میلیارد تومان به بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان افزایش پیداکرد.

مردم عزیز که به خاطر دارند اما برای اطلاع مجددیاداور می‌گردد، وضعیت سال ۹۲ در حوزه فرهنگ و هنر در بخش میدانی حاصل دیدگاه و عملکرد دولت قبل بود که شهردار تهران در هر دو دوره در سمت شهردار تهران حضور داشت.»

داغ ترین ها

نظرات (1)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
طاها میگوید: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
خودشیرینی هم حدی دارد
0 | 0 پاسخ