بی انگیزگی قهرمان المپیک؛ کیانوش رستمی: دیگر تمرین نمی کنم/ اینجا مرا نمی خواهند

۱۴ / ۰۲ / ۱۳۹۶ ۴۲۳۹ دانلود ویدئو ۱
توضیحات
قهرمان المپیک ٢٠١٦ بعد از افتخارآفرینی روی تخته وزنه برداری مسابقات ریو، نتوانست به دلیل اختلافاتی که با فدراسیون و کادرفنی داشت،‌ به کارش ادامه دهد. کیانوش رستمی قصد داشت مثل قبل از المپیک تمریناتش را شخصی ادامه دهد؛ اتفاقی که از نظر خیلی از کارشناسان غیرحرفه‌ای نیست اما فدراسیون این بار مقابل این خواسته قهرمان المپیک ایستاد. با گذشت چند ماه حالا رستمی حرف از کنار گذاشتن ورزش و حتی فکر کردن به پیشنهادات خارجی می‌زند. در ادامه گفت‌وگوی «شهروند» با کیانوش رستمی بعد از بازگشت از سفر ترکمنستان به‌عنوان میهمان ویژه مسابقات قهرمانی آسیا را می‌خوانید:   
 
 از حضورت در مسابقات قهرمانی آسیا به‌عنوان ناظر فنی و میهمان ویژه برایمان بگو؟
همین که به‌عنوان یک قهرمان دعوت شدم و ناظر مسابقات بودم، برایم افتخار بزرگی است. مدال‌های نفرات برتر وزن خودم را اهدا کردم که این اتفاق هم برای من خوشحال‌کننده بود و هم برای کسانی که مدال آسیایی کسب کرده بودند.
 
 اولین تجربه‌ات به‌عنوان ناظر رقابت‌ها چه حس و حالی داشت؟
 
احساس خوبی داشتم و یک تجربه جدید برایم بود. تنها ناراحتی‌ام از این بود که سطح مسابقات در حد پایینی قرار داشت. در مجموع این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا نسبت به تمام دوره‌هایی که تا امسال برگزار شد،‌ در سطح پایین‌تری قرار داشت.
 
 تیم‌ملی ایران نیز بعد از ٥‌سال عنوان قهرمانی را کسب کرد؟
 
خدا را شکر می‌کنم که ایران توانست عنوان قهرمانی را به دست آورد و از این بابت خوشحالم. باعث افتخار من بود که کنار این وزنه برداران بودم.
 
 اما بعید به نظر می‌رسد با این رکوردها در سطح جهان موفقیتی به دست بیاید؟
 
دقیقا همین‌طور است. اگر بخواهیم درباره مسابقات جهانی صحبت کنیم، بهتر است که مقایسه‌ای بین این ٢ رویداد صورت نگیرد. من نمی‌خواهم زحمت وزنه‌برداران را زیر سوال ببرم چون برای کشورمان افتخاری به دست آمده است. از نظر من قهرمانی آسیا مهم نیست و تعداد مدال‌ها مهم است. در آسیا ورزشکاران ما بارها توانسته‌اند پرچم کشورمان را ب
داغ ترین ها

نظرات (0)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین