تلاش وزارت ورزش برای حضور بانوان در استادیوم ها

۳۰ / ۰۱ / ۱۳۹۶ ۹۶۳ دانلود ویدئو ۱
توضیحات
نشست تخصصی تبیین راهبردهای ورزش بانوان در برنامه ششم توسعه کشور با رویکرد تولید - اشتغال، دوشنبه در هتل المپیک تهران برگزار شد و معاون امور ورزش بانوان از برنامه وزارت ورزش و جوانان برای حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها سخن گفت.
فریبا محمدیان، معاونت ورزش بانوان از برنامه‌ها و تلاش‌های وزارتخانه برای حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها، اهمیت ورزش بانوان برای وزیر و همچنین از پیگیری‌های فوتبال بانوان گفت که در ادامه صحبت‌های او را در گفت و گو با ایسنا می‌خوانیم:
 
به دنبال توسعه کارآفرینی ورزش بانوان هستیم
 
برنامه نشست تخصصی ورزش بانوان استارت و شروعی برای سال ۹۶ و سال‌های آتی با هدف توسعه پایدار است. در واقع استراتژی‌ها یا راهبردهای ورزش بانوان در سطح کلانِ برنامه ششم توسعه که قوانین بسیار خوبی برای ورزش هماهنگ کرده است، با رویکرد شعار  تولید و اشتغال از محورهای نشست تخصصی ورزش بانوان است. در کار گروه‌های تخصصی خود به دنبال بحث توسعه کارآفرینی ورزش بانوان هستیم. کالا و خدمات دو شاخه از محصول ورزش هستند که هرکدام اقیانوسی از شغل را در خود دارند که به دنبال راهی برای معرفی این شغل‌ها به فارغ التحصیلان و جوانان و همچنین ارائه برنامه هستیم تا از ظرفیت های شغلی، برای درآمدزایی و خدمت به جامعه استفاده کنند. خروجی آن هم افزایش سهم ورزش در اوقات فراغت، افزایش سلامت جسمانی و روانی، افزایش نشاط اجتماعی می‌شود.
 
در ایران زنان بر اساس ارزش های خود وارد عرصه کار می شوند
 
در سطح داخلی، خروجی سرمایه گذاری در ورزش اتفاق خوبی است که برای مردم رقم می خورد و در سطح برون مرزی نیز اعتقاد ما بر این است که در بحث حضور بانوان محجبه در میادین ورزشی برد و باخت مطرح نیست بلکه صادر کردن یک ایدئولوژی، یک تفکر و ترویج این بحث که در ایران از زنان استفاده ابزاری نمی شود و زنان بر اساس ارزش های خود وارد عرصه های مختلف اجتماعی از جمله ورزش می شوند.
 
وزارت ورزش بر برنامه های بانوان نظارت مستمر دارد
 
مخاطبین نشست تخصصی ورزش بانوان همگی از مجریان اصلی بخش ورزش بانوان کشور هستند که قرار است برنامه ها را به سمت سطوح عملیاتی به مرحله اجرا برسانند، به همین دلیل برگزاری نشست های تخصصی در واقع تدوین برنامه هایی است که تمامی مباحث مطرح در نشست تفسیر و جزئیات مورد بررسی قرار می گیرد تا قابلیت اجرایی داشته باشند. نظارت مستمر یکی از بحث هایی است که وزارت ورزش پیگیری می کند تا اگر چالشی مانند چالش قوانین مقررات، چالش منابع مالی، چالش توانمندی مجریان و یا هر چالش دیگری در مسیر وجود داشته باشد با آن برخورد کند و وظی
داغ ترین ها

نظرات (1)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
مهمان میگوید: ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
عشق قدرت چه می کند چه می کند چه می کند؟
0 | 0 پاسخ