جریمه مالی به جای محرومیت؟/ هشدار فیفا به فدراسیون فوتبال ایران

۲۰ / ۰۱ / ۱۳۹۶ ۴۴۵۹ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

 یکی از اتفاقات تلخی که در ابتدای سال جاری در فوتبال ما رخ داد مربوط به بازی ایران و چین بود.  جاییکه پرتاب نارنجک باعث مصدومیت کمک داور بازی شد. بازی البته تا پایان دنبال شد اما مهدی تاج امروز در یک نشست خبری توضیحاتی در این باره داد که نشان می‌دهد چه خطری از بیخ گوش ما رد شده است:

-در بازی با چین متاسفانه اتفاقاتی افتاد که ما نامه‌ای نگران‌کننده دریافت کردیم. ناظر مسابقه و داور گزارش بدی از پرتاب نارنجک ارسال کردند که فیفا در این خصوص از ما سوالاتی را پرسیده است که باید پاسخ دهیم. همچنین برخی تماشاگرها پرچم‌های فیفا را پایین آوردند که باید در این خصوص نیز جریمه مالی پرداخت کنیم.

-در بازی با چین ما فقط چند نمونه پرتاب نارنجک دیدیم اما در گزارشی که فیفا به ما داده و داور آن را ارائه کرده است نارنجک‌ها بسیار بیشتر است و فیفا از این مسائل اظهار  نگرانی کرده است. باید به این مسائل رسیدگی شود و فرهنگ‌سازی کنیم. نمی‌دانم چه کسی می‌تواند دوستدار فوتبال باشد اما نارنجک به ورزشگاه بیاورد آن هم جایی که تیم ملی پیروز شده و شرایط بسیار مناسبی داریم.

-شرایط آنقدر خوب است که حتی منتقدان، مغرضان و وارونه‌نویسان نیز معتقدند تیم ملی خوبی داریم. به همین دلیل نمی‌توان گفت کسانی که نارنجک پرتاب می‌کنند هوادار تیم ملی هستند و شاید دست‌هایی پشت پرده است تا مردم را از دیدن بازی‌ها محروم کنند. کار بسیار بدی در بازی با چین صورت گرفت که ما با در این خصوص با پلیس امنیت هم در حال پیگیری هستیم اما امیدوارم چنین کارهایی سازمان‌یافته نباشد.

-اگر در بازی با چین ۲ نفری که نارنجک پرتاب کرده بودند را دستگیر نمی‌کردیم حتی امکان داشت داور بازی را نیمه‌تمام اعلام کند و آن وقت اتفاقات به مراتب بدتری رقم می‌خورد. با این حال اکنون باید فقط جریمه بدهیم. این موارد و قطع شدن بازی در آیین‌نامه جدید انضباطی وجود دارد و باید مراقب چنین رفتارهایی باشیم. 

-انداختن فلاش و لیزر به سوی ارکان بازی برای هر بار چند هزار دلار جریمه دارد که این جریمه‌ها قطعی است حتی اگر ۱۰۰ بار در یک بازی لیزر انداخته شود ما باید ۱۰۰ جریمه ۵ هزار دلاری پرداخت کنیم.

-پرتاب سنگ و موارد مشابه نیز ۵ هزار دلار جریمه دارد و ما باید حواس‌مان را بیشتر از این جمع کنیم، ضمن اینکه در ادامه این موارد آمده که نمایش شعارهای مذهبی سیاسی و شعارهایی که به سمت نژادپرستی می‌رود با نظارت ناظر بازی شامل جریمه می‌شود. خوشبختانه ما شعار نژادپرستانه نداریم اما همه این موارد مشمول جریمه خواهد بود.

داغ ترین ها

نظرات (0)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین