عاشقانه منوچهر هادی در انتظار پول!

۲۰ / ۰۱ / ۱۳۹۶ ۹۶۲۵ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

سریال نمایش خانگی «عاشقانه» به کارگردانی آقای «منوچهرهادی» و تهیه کنندگی آقای «مهدی گلستانه» است که با استقبال روبه‌رو شده است. روز گذشته با توجه به تأخیر در انتشار قسمت جدید سریال «عاشقانه» و همچنین پست اینستاگرامی کارگردان این اثر درباره مشکلات مالی این مجموعه، برخی رسانه‌ها از توقف تولید این سریال و سرنوشت نامعلوم آن خبر دادند. به همین مناسبت با «منوچهرهادی» کارگردان جوان این سریال مصاحبه‌ای انجام دادیم.

خبر توقف تولید عاشقانه صحت دارد؟
خیر، تولید سریال عاشقانه متوقف نشده است و فقط به دلیل برخی مشکلات معمول مالی انتشارقسمت جدید با تأخیر روبه‌رو شد که ان‌شاالله به زودی حل خواهد شد؛ به هرحال برخی اختلافات و مشکلات مالی در پروژه وجود دارد که نیازی به توضیح درباره آن نیست و این مسائل تا دو یا سه روز آینده کاملاً برطرف خواهد شد. دلیل انتشار پست بنده در فضای مجازی هم احترام و پاسخگویی به مطالبات مخاطبان بود که درباره زمان انتشار قسمت جدید سریال سؤال می‌کردند.
تولید آثار نمایشی هم مانند حوزه‌های دیگر مشکلات خاص خود را در بخش مالی دارد، سریالی که با 10میلیارد تومان سرمایه گذاری ساخته می‌شود، طبیعی است که به این مسائل برخورد کند.

روند تولید در ادامه چگونه خواهد بود؟
ما نهایتاً 25 روز دیگر کار خواهیم داشت. ما تا قسمت15را ضبط کرده‌ایم و از هرقسمت فقط چند سکانس باقی مانده است؛ باز هم تأکید می‌کنم که ما مشکل خاصی نداریم و خداروشکر سرمایه گذاران و تهیه کننده ما بی‌پول نیستند ولی محاسبه گرند و همه چیز حل خواهد شد؛ به هرحال تولید مجموعه‌ای در این حجم کار ساده‌ای نیست ومثل ساخت یک تله فیلم نیست که هر روز صبح به لوکیشن برویم و کار تمام شود. با تمام این مسائل امیدوارم که تا دو روز آینده مشکلات برطرف شده و قسمت جدید منتشر و قسمت ششم هم بلافاصله پس از آن آماده شود.

باتوجه به پربازیگر بودن عاشقانه، نگران شکست آن نبودید؟
من اگر از موفقیت عاشقانه مطمئن نبودم هرگز ساخت آن را قبول نمی‌کردم. من با استراتژی و برنامه ریزی درست سراغ این مجموعه آمدم و درکنار خودم نویسنده، بازیگر و سرمایه گذار حرفه‌ای داشتم، چرا نگران خروجی آن باشم؟ وقتی همه چیز سرجای خودش باشد و شما به کار خودتان ایمان داشته باشید موفق خواهید شد، هرچند گاهی مسایلی پیش می‌آید که هیچ کس مقصر نیست. وقتی کار4ماهه می‌شود 8ماه، طبیعی است که بازیگر دستمزد ادامه کار را طلب کند. این اتفاقی است که نه سرمایه گذار مقصر است و نه تهیه کننده و بازیگر، روندی است که به ناچار پیش آمده است و با این که مقصر آن را می‌دانیم، فعلاً صلاح نمی‌دانیم آن را رسانه‌ای کنیم؛ این اتفاق بیش از همه من را ناراحت می‌کند و ممکن است به جایگاه حرفه‌ای من لطمه وارد کند ولی آن را تحمل می‌کنم.


درباره ممیزی‌های این سریال بفرمایید.
من به عنوان فیلمساز براساس آثار دیگر که ساخته و پخش شده عمل می‌کنم. در یکی از سریال‌های شبکه نمایش خانگی، گردن، مو و گوشواره‌های بازیگران زن پیداست؛ من فیلمساز آن را برای خودم مبنا و استاندارد قرار می‌دهم و تاحدودی هم بیشتر رعایت می‌کنم. نمی‌دانم چطور این اختلاف نظرها به وجود می‌آید و یک سریال با شرایط آن چنانی مشکلی ندارد ولی ما با این مشکلات مواجه می‌شویم، چون طبیعتاً قانون که تغییر نمی‌کند و استاندارد دوگانه نداریم؛ البته طبیعتاً مسوولان ارشاد هم قصد اذیت کردن عوامل عاشقانه را ندارند و ما هم طبق قوانین ارشاد عمل خواهیم کرد.


اندازه و مرز دقت در نوع پوشش بازیگران مشخص نیست؛ تلویزیون تکلیف مشخصی دراین زمینه دارد که برای مثال وقتی مدیر شبکه تأیید می‌کند کار شروع می‌شود و درطول ساخت هم ناظری حضور دارد که از مشکلات بعدی جلوگیری می‌کند. حالا که این سختگیری‌ها در ارشاد به وجود آمده، بهتر است که مثل تلویزیون یک ناظر کیفی به پروژه‌ها اعزام کنند که لاقل ما تکلیف خود را بدانیم؛ این عمل باعث می‌شود که از هزینه‌های روتوسکوپی و ممیزی‌های بعدی هم جلوگیری شود.

حضور حیوان خانگی در داستان حاشیه ساز نبود؟
من هم یک بچه مسلمان هستم و قطعاً ما قصد ترویج سگ بازی را نداشته‌ایم و اگر سریال را ببینید متوجه می‌شوید که سگ باعث چه مشکلات و اختلافاتی در زندگی مشترک زوج حاضر در قصه می‌شود. مهم چگونه نشان دادن یک پدیده است، من چگونه بدون نمایش سیگار یک معتاد را نمایش دهم؟ جدای از مسأله حیوانات خانگی و قوانین مربوط به آن، نمایشی که از سگ در این سریال وجود دارد، دور از ترویج و با هدف مشخص است.


آیا امکان تولید فصل بعدی عاشقانه هم وجود دارد؟
داغ ترین ها

نظرات (0)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین