واکنش محسن چاووشی به بی توجهی مسوولان: وقتی خوزستان اینطور باشد شرمساری‌اش برای کیست؟

۲۶ / ۱۱ / ۱۳۹۵ ۳۵۶۵ دانلود ویدئو ۲
توضیحات

محسن چاوشی خواننده پرطرفدار موسیقی پاپ در صفحه شخصی خود در فضای مجازی برای خوزستان و مشکلاتی که برای این دیار پیش آمده‌است دست به قلم شد. او در صفحه شخصی‌اش نوشت: ‌
«بحث و موضوع خوزستان، آنقدر تکراری شده و آلوده به اغراض مختلف سیاسی و... که آدم نمی‌داند واقعا چه بگوید. خوزستان اما یک مساله سیاسی نیست. یک مساله انسانی است و انسان را مدام نمی‌شود با سیاست و جناح‌بازی‌های مغرضانه فدا کرد. حال خوزستان خوب نیست. یکی از غنی‌ترین استان‌های کشور، اینطور باشد شرمساری‌اش برای کیست؟  با مقصرجلوه دادن این یا آن دردی از تن خوزستان رنجور و مهجور، مظلوم و سربلند اما مغرور کم می‌شود؟ نه. حرف بزنیم، می‌شود شوآف. حرف نزنیم، می‌گویند سکوت کرده مصلحت اندیش است.
من درد می‌کشم از درد خوزستان. از درد هرکجای ایران. هر زمان. هر وقت. هر جا. هر گوشه‌ای از این وطن که دردش بیاید، یک گوشه از وجود من می‌لرزد... این هوا و این نارسایی‌ها حق هیچ کدام از مردمان این سرزمین نیست. گاهی وقت‌ها فکر می‌کنم هر مساله‌ای در این کشور، فقط سوژه‌ای برای صفحه‌های مجازی شده و تیترهای اول روزنامه‌ها و... ولی آن‌ها که در خوزستان زندگی می‌کنند می‌دانند که دیده شدنِ درد خوب است، اما از آن بهتر درمان کردن، یا حداقل تلاش برای درمان کردن است. این کاری است که باید شود.
مطرح کردن دردها کار اشتباهی نیست. درست است. اما کافی نیست. خوزستان و مردمش به گردن این کشور و مردمانش حق دارند. این را هزار بار گفتم. اما در این سال‌ها چه کردیم برای این خاک و مردمانش که.... خوزستان به ما نیاز ندارد آنقدر که ما به خوزستان نیاز داریم. ما بیشتر از خوزستان به خوزستان نیاز داریم. اگر حرف نمی‌زنم از مصلحت‌اندیشی نیست، از تکرار و بی‌نتیجه ماندن حرف، عاجزم.»

داغ ترین ها

نظرات (2)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
جلیل میگوید: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
سلام - آفرین به حمیت و غیرت وطنی و نوعدوستی آقای چاووشی و بدانید که شرمساری و روسیاهی در دنیا و آخرت برای مسئولینی که میتوانند کاری در جهت کمک به همنوع و هموطن خود از هر نژاد و دین بکنند و اینکار را نکنند و در رفع و یا کاهش این بلای فراگیر که قدم اولش و منبعش کم آبی خوزستان است و زمانی فرا میرسد که بلایا همه گیر شود و همه به هم بی تفاوت . خاک و ریز گرد ناشی از بی آبی , دود و آلودگی ناشی از چاههای نفت و مزارع نیشکر و زباله سوزی شهرداریها در اطراف شهرهای خوزستان خصوصاً اهواز , اخیراً هم قطعی برق و آب آشامیدنی که نه , آب لوله ( آب آشامیدینی را مردم از سه چرخه های دوره گرده برای نوشیدن و پخت و پز میخرند ) و قطعی تلفنها و اینترنت و خلاصه کما کان کربلای خوزستان کربلا مانده است از مظلومیت .چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار , ما مردم باید همدردی کنیم و اگر مسئولی مردمی باشد همت کند و حسب وظیفه و یا غیرت همتی کند و باری از دوش همنوعان خود بردارد , بسم الله
0 | 0 پاسخ
مهمان میگوید: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
چي شد اقا زنده اجرا نكرد تا مشخص بشه صدا مال خودشه يا با دستگاه تغيير داده از عدم اجرا مشخصه دستش رو شده
0 | 0 پاسخ