حسام نواب صفوی: چرا باید یک تدارکاتچی، کارگردان شود؟!

۲۸ / ۱۰ / ۱۳۹۵ ۵۷۶۴ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

حسام نواب صفوی بازیگر  سینما  و تلویزیون در گفت و گو با خبرگزاری میزان در خصوص سختی های ایفای نقش "شهید نواب صفوی" گفت" این اولین مصاحبه ای است که بعد از ایفای نقش شهید نواب صفوی انجام می دهم و حالا باید بگویم این نقش برای من نقش بسیار مشکلی بود. می توانم ادعا کنم بهترین و سخت ترین نقشی که تا به امروز بازی کردم نواب صفوی است.
وی افزود: سختی این نقش از آنجا سرچشمه می گیرد که حساسیت بالایی روی این نقش وجود داشت و اگر ذره ای صحبت ها و حرکات وی اشتباه انجام میشد کلاً اساس کار زیر سوال می رفت.
بازیگر فیلم سینمایی  "آس و پاس" صحنه اعدام  "شهید نواب صفوی" را سکانسی ماندگار در تاریخ تلویزیون خواند و گفت: صحنه اعدام شهید نواب صفوی حاصل شور و مشورت بسیار زیاد من با کارگردان بود. صحنه های اعدام بسیاری را در فیلم ها بررسی کردیم که از جمله می توان به اعدام عمر مختار اشاره کرد. در صحنه هایی که نواب در فیلم حاضر بود موسیقی خاصی نواخته میشد که مجموع این موسیقی ها در پایان با شعری از "افشین یداللهی" به سکانس اعدام این شهید بزرگوار ختم شد.
وی در همین راستا گفت: فیلمبرداری این سکانس که به نام مرثیه خون و غزل معروف است یک هفته به طول انجامید و به نظرم سکانسی به یادماندنی و تاریخی خواهد شد. سکانسی که من در هیچ سریال تاریخی ندیده ام.
بازیگر سریال معمای شاه درباره حضور خود در عرصه سینما گفت: امسال در سه فیلم سینمایی "هفت معکوس"، "نهنگ عنبر 2" و "زیر سقف دودی" به ایفای نقش پرداختم و خوشبختانه با فیلم "زیر سقف دودی" از "پوران درخشنده" در جشنواره فیلم فجر حاضر خواهم بود.
نواب صفوی با تاکید بر اهمیت سینمای بدنه گفت: من نقش های سینمایی را برای بدنه سینما بازی می کنم چون بدنه سینما باید در حرکت باشد و فیلم ها باید تجاری باشند. مثلاً در مورد فیلم "آس و پاس" شاید برخی بپرسند که این فیلم چه چیزی داشت. از نظر من این فیلم یک مفهوم اصلی را با خود داشت و آن این بود که امریکا آل سعود را فقط به خاطر پولش می خواهد. ما خواستیم با این فیلم این مفهوم را برسانیم.
وی با اشاره به حضورش در فیلم "وقتی همه خوابیم" افزود: بعد از بازی در فیلم "وقتی همه خوابیم" احساس کردم یک بار دیگر فارغ التحصیل دانشگاه هنر شده ام. آقای بیضایی کارگردانی بزرگ، مولف و بزرگی هستند و من در کار کردن با وی بسیار یاد گرفته ام. این فیلم با اخراجی ها اکران شد و آن زمان سلیقه مردم فیلم اخراجی ها بود. سلیقه من هم سلیقه مردم است و هم اینکه دوست دارم نقش هایی این چنین را تجربه کنم.
نواب صفوی بر لزوم نوعی سنجش برای کارگردانان گفت: از نظر من باید برای کارگردانی سینما برخی فیلتر ها رعایت شود و همانطور که بازیگران بر اساس توانایی ها برگزیده می شوند، کارگردان ها هم باید مورد سنجش قرار گیرند تا شاهد این نباشیم که کسی که تا دیروز در صحنه جزو عوامل تدارکات بود امروز کارگردانی یک اثر را بر عهده گیرد

داغ ترین ها

نظرات (0)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین