مادری که جنین داخل شکمش را یک میلیون تومان حراج کرد!

۲۹ / ۰۹ / ۱۳۹۵ ۵۶۴۵ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

زنی برای هزینه اعتیادش جنین داخل شکم خود را یک میلیون تومان فروخت. 
اعتیاد به ماده مخدر، مهر مادری را از او گرفته و وزن نامهربانی هایش اکنون سنگینی می کند.
مصرف هروئین او را سنگدل کرده است. آنقدر سنگدل که تصمیم می گیرد نوزاد تازه متولد شده اش را بفروشد. او سه فرزند دیگر نیز دارد و فرزند آخری که قرار است بدون پدر بزرگ شود را نمی خواهد.
همسر او، از همان ماه های ابتدایی بارداری اش او را ترک کرده و از خانه متواری شده است.
ناچار، برای فروش " نیلا" قیمت می گذارد. پایه را یک میلیون تومان اعلام می کند. برای هر ماه از آن 9 ماهی که نیلا را باردار بوده، 111 هزار تومان طلب می کند و به دنبال فردی می گردد که حاضر شود رقمی بیش از این را به او بپردازد. فارغ از اینکه، کوچکترین علاقه ای به نوزادی که کمتر از یک ماه است به دنیا آمده، داشته باشد.
برای او فرقی نمی کند که خریدار کیست، تنها به پول هایی فکر می کند که قرار است نصیبش شود. تمام تلاشش را می کند اما در نهایت موفق نمی شود که نوزاد یک ماهه را به فروش برساند.
 مریم دهنوی، مددکار اجتماعی موسسه خیریه مهرآفرین  در این رابطه می گوید: منیژه، 42 ساله  بیش از 10 سال است که ماده مخدر هروئین مصرف می کند. او علاوه بر مصرف مواد مخدر، کار توزیع و فروش مواد را نیز انجام می دهد و به همین خاطر تاکنون 2 بار راهی زندان  شده است.
این مددکار اجتماعی می افزاید: منیژه 4 فرزند دارد. بزرگترین فرزند او سهراب است که 15 سال دارد. پسر دیگر او سپهر 12 ساله است و نگین نخستین دختر اوست که اکنون 10 سال دارد. نیلا نیز یک ماه است که متولد شده اما از زمان تولد او، پدرش متواری بوده است.
دهنوی با اشاره به اعتیاد پدر "نیلا" می گوید: همسر منیژه نیز معتاد  است اما او ماده مخدر تریاک مصرف می کند و نوع مصرف مواد مخدرش با همسرش متفاوت است. او به غیر از منیژه، همسر دیگری نیز دارد و از زمانی که منیژه باردار بوده، خانه را ترک کرده و متواری شده است.
وی در رابطه با دلایل مطرح شده از سوی مادر برای فروش نوزادش می گوید: منیژه مدعی است که همسرش فرزندش را نمی خواهد و او نیز به تنهایی قادر نیست از این نوزاد نگهداری کند. ضمن اینکه برای خرید مواد مخدر  نیاز به پول دارد.
این مددکار اجتماعی می افزاید: او مدعی است که هیچ منبع درآمدی ندارد و برای سیر کردن خود نسبت به فروش مواد مخدر اقدام می کند.
دهنوی در خصوص وضعیت فرزندان منیژه می گوید: او به هیچ وجه وضعیت خوبی ندارد. خانه آنها اکنون به محلی برای مصرف مواد مخدر معتادان محل تبدیل شده و دائم افراد معتاد در خانه او تردد دارند.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی مادر برای فروش نوزادش می گوید: منیژه از زمانی که در بیمارستان حضور داشته، اقداماتی را برای فروش نوازدش داشته است. او به دنبال این بود که با فروش نیلا، پولی به دست بیاورد و به همین خاطر نیز به دنبال واسطه ای بود که نوازد تازه متولد شده را به او بفروشد.
این مددکار اجتماعی می افزاید: رقمی که از سوی مادر برای فروش نوزاد یک ماهه اعلام شده بود، یک میلیون تومان بود و او تلاش می کرد خریداری را پیدا کند که حاضر باشد بابت خرید نوزاد، مبلغ بیشتری را بپردازد.
دهنوی در رابطه با اقدامات صورت گرفته به منظور تحویل نوزاد تازه متولد شده به بهزیستی می گوید: برای جلوگیری از فروش نوزاد، اقداماتی را در دستور کار قرار دادیم و در نهایت با دریافت نامه از دادسرا، موفق شدیم نوزاد یک ماهه را به بهزیستی مشهد تحویل دهیم.
وی می گوید: به این خاطر که در شهر نیشابور، شیرخوارگاهی وجود ندارد، نوزاد برای نگهداری به بهزیستی مشهد واگذار شد

داغ ترین ها

نظرات (0)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین