تهران فرمان حمله را صادر کرد/خون مردم به گردن ایران است!/تحولات یمن از نگاه رسانه آمریکایی

۰۹ / ۰۹ / ۱۳۹۵ ۸۴۹۶ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

«درخواست برخی سیاستمداران آمریکایی برای مداخله مستقیم ایالات متحده در سوریه، تهران را بر آن داشت تا به حوثی ها برای حمله به کشتی های نیروی دریایی آمریکا چراغ سبز نشان دهد...»
در حالی که مزدوران سعودی ماه ها است با استفاده از تسلیحات آمریکایی به کشتار مردم مظلوم یمن مشغولند، رسانه های آمریکایی از مسئولیت ایران در قبال خون های ریخته شده سخن می‌گویند!
در همین راستا پایگاه آمریکایی "فرانت پیج مگزین" (Frontpage Magaznie) با انتشار گزارشی تحت عنوان "ایران و حوثی‌های یمن" کشورمان را مسئول خون شهروندان یمنی که به دست عربستان سعودی و متحدانش قتل عام شده اند معرفی کرده و مدعی شده است که حملات موشکی حوثی ها به ناو آمریکایی به دستور ایران انجام شده است!
در این گزارش ضمن طرح اتهامات واهی علیه ایران، آمده است: «وحشیگری کمپین تحت رهبری ایران در سوریه و درخواست برخی سیاستمداران آمریکایی برای مداخله ایالات متحده، تهران را بر آن داشت تا به حوثی ها برای حمله به کشتی های نیروی دریایی آمریکا چراغ سبز نشان دهد.
حوثی ها ماه گذشته سه موشک به ناو جنگی یو اس اس ماسون آمریکا شلیک کردند و این اقدام به احتمال زیاد کاملا به دستور تهران صورت گرفته است. آمریکا نیز در اقدامی تلافی جویانه، سه پایگاه راداری یمن را هدف قرار داده و نابود کرد. ژنرال جزف وتال، فرمانده ارشد آمریکا در خاورمیانه اعلام کرده است که به ظن او ایران در پشت پرده شلیک موشک های یمنی به کشتی های آمریکایی در دریای سرخ قرار دارد.
عرب نیوز در 23 نوامبر گزارش کرد که حوثی های یمن و حامیان علی عبدالله صالح مسئول کشته شدن 9.646 شهروند یمنی هستند که 597 زن و 903 کودک در میان این کشته شدگان هستند. بر اساس اظهارات یکی از تحلیلگران نظامی، حوثی ها تحت رهبری ایران هستند و از تهران  دستور می گیرند.
حرکت آن ها در یمن، عراق و سوریه تحت رهبری ایران صورت می پذیرد. در صورتی که ایران احساس کند که به عنوان مثال نمایندگانش در عراق تحت فشار قرار دارند به حوثی های یمن دستور می دهد اقدامات مجرمانه بیشتری انجام دهند تا توجهات به سوی یمن معطوف گردد و فشارها بر نمایندگانش در این کشورها کمتر شود.»
در انتهای این گزارش آمده است: «یمن یکی دیگر از کشورهایی است که به محل درگیری ایران و عربستان بر سر قدرت منطقه ای تبدیل شده است. صنعا در کنار بغداد، دمشق و بیروت، پایتخت هایی هستند که هلال نفوذ شیعه را تشکیل می دهند.
ایران با حمایت از حوثی ها و تسلط بر یمن خواهد توانست خطوط دریایی در دریای سرخ را تحت کنترل خود درآورد و به تنگه باب المندب که دریای سرخ را به خلیج عدن متصل می نماید دسترسی داشته باشد. ایران از این طریق می تواند جایگاه استراتژیک مساعدی برای تهدید آمریکا و غرب به دست آورد.
مداخله ایران در یمن نمونه دیگری از چالش سازی این کشور برای نظم کنونی خاورمیانه است؛ اقدامی که بدون توجه به هزینه های انسانی آن صورت می پذیرد.»

داغ ترین ها

نظرات (1)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
علی میگوید: ۱۱ آذر ۱۳۹۵
زبان دروغگو لال! دماغش دراز! گوشش آویزان! و حیثیت و آبرویش تیره و تار باد! انشاالله... این رسانه های دروغگوی غربی فکر می‌کنند همه دنیا مثل دولتهای چپاولگر ، غارتگر و ظالم خودشان میباشند! و هرچه که لایق دولتمردان بی انصاف خودشان هست را به دیگران و ازجمله آن ایران نسبت میدهند! درحالیکه ایران مدافع حقوق ضایع شده مردم مظلوم یمن میباشد و نفی حکومت منحوس سعودی با حمایت دولتهای ظالم غربی من جمله آمریکا را دردستور سیاست خارجی خود قرار داده، اما هیچگونه دخالتی در امور نظامی و تسلیحاتی گروههای درگیر جنگ در یمن ندارد و حمایت ایران فقط جنبه معنوی و گفتاری داشته و دارد.
15 | 14 پاسخ