خانم صدف طاهریان! کاش به جای برهنگی، کلاس بازیگری می رفتی/انتقادات تند و تیز خسرو معتضد به یک بازیگر خبرساز

۱۰ / ۰۸ / ۱۳۹۵ ۲۰۳۱۴ دانلود ویدئو ۱۲
توضیحات

خسرو معتضد  نوشت:  نارسیس در متولوژی یونان مردی جوان بود که کنار رودخانه‌‌ای چهره و تن خویش را دید و بدان دل بست یعنی عاشق خود شد. نودیسم نیز خودشیفتگی و جنون عشق به خود است. نارسیسیسم به عریان‌گرایی نیز ترجمه می‌شود. افراد عقده‌ای بیمار در زمره نارسیسیست‌ها و نودیست‌ها قرار می‌گیرند؛ افرادی که مایلند به هر وسیله توجه دیگران را جلب کنند.
 من نسبت به اهل هنر پیوسته احترام خاصی قائلم و مانند میلیون‌ها ایرانی وجود اهل هنر را برای شیرین، ظریف و لطیف و با معنی کردن روح جامعه و ارتقای ذوق و قریحه عمومی لازم می‌دانم. مردم، هنر و هنرمند را دوست ‌دارند. در سفرهایی که گاهی به اطراف کشور می‌کنم هنرمندانی را می‌بینم که چه در صنایع سنتی و مستظرف ایرانی (از جمله خوشنویسی، میناکاری و تذهیب) چه در هنر آواز یا موسیقی یا نقاشی یا مینیاتور یا تئاتر یا نویسندگی یا شاعری یا در پیکرتراشی و مجسمه‌سازی فوق‌العاده‌اند و افسوس می‌خورم چرا مجال لازم برای شهرت یافتن آنان داده نمی‌شود.
 به هر حال ایران یکی از گاهواره‌های شامخ هنر جهان شناخته می‌شود. موزه‌های بزرگ آمریکا، روسیه، فرانسه، انگلستان و آلمان پر از آثار هنری کهن ایران است. کسانی که به موزه لوور پاریس یا موزه بریتانیا در لندن یا موزه‌های مسکو و سن‌‌پترزبورگ سر می‌کشند، می‌دانند ویترین‌ها و غرفه‌های آثار باستانی هنری ایران از سنگ‌نقش گرفته تا پرده‌های نقاشی چقدر تماشاگران را به خود جلب می‌کند.
 موزه‌های داخلی از دیدنی‌های شهرهای ما است ولی آنچه از ایران خارج شده 10 برابر آثار موجود در ایران است.
 عرض کردم هنر و صنایع مستظرف ایرانی زینت‌بخش موزه‌های جهان است. در هنرهای جدید نیز خوشبختانه سینمای ایران مقام بلندی در جهان کسب کرده و حتی کارگردان جوان ایرانی جایزه اسکار را هم به دست آورده است.
 خواننده عزیز! چقدر برای من مایه تاسف است وقتی هنرپیشه کم‌استعداد جوانی با زیبایی صوری نسبی به بهانه اینکه در ایران کارگردانان توقعات نامناسبی از ایشان داشته‌اند قهر می‌کند و از کشور خارج می‌شود. به جای اینکه با امکاناتی که دارد وارد یک آموزشگاه هنرپیشگی یا دانشکده سینمایی شود آسان‌ترین کار را در شکستن حریم احترام و شخصیت زن ایرانی می‌انگارد و تصور می‌کند همین که جلوی دوربین عکاسی ایستاد و با زننده‌ترین حالت و برهنگی عکس گرفت درهای استودیوهای هالیوود (شاید هم بالیوود) به روی او گشوده می‌شود و ایشان در مقام اول هنرپیشگان زن جهان، جهانی می‌شود و از شهرت بین‌المللی برخوردار.
 من در فضای مجازی دیدم این خانم که شهرت چندانی نداشت تا پایش به خارج رسید از هول هلیم [حلیم غلط است و به معنای صبوری است. هلیم یعنی همان هلیم شیرین پرمایه صبحانه ایرانی‌ها در زمستان] در دیگ افتاد و 400 -300 تا عکس در حالت نیمه‌برهنه بسیار زشت و کریه و خلاف اخلاق گرفت و در فضای مجازی گذاشت. خانم صدف طاهریان که به هوای تقلید افتاده، ای کاش به خاطر حرمت خانم‌های ایرانی از نشان دادن بدن خودشان خودداری می‌کردند، چون ایشان به هیچ‌وجه در زمره مدل‌های زیبا که بعضی تلویزیون‌های اروپایی مانند «مدا» می‌گذارند که به نمایش لباس بپردازند نیستند.  فرض می‌کنیم ادعاهای ایشان واقعیت داشته و در فضای سینمایی امروز عده‌ای از جوانان دیوسیرت کارگردان‌نما از ایشان توقعات بدنی داشته‌اند، این خانم که با این تصاویر زننده و پورنو دست خود را رو کرد و آبروی خود را برد!
 هنرمندان زن شایسته درخور احترامی در جامعه سینمایی ایران درخشیده‌اند. سرکار خانم لیلا حاتمی دختر مرحوم علی حاتمی جز با وقار و متانت معصومانه و قدرت هنرپیشگی، چه کرده‌اند که این‌سان مورد توجه و احترام مردمند و در فیلم‌هایی که شرکت می‌کنند آن هم در کنار شوهر هنرمند و صاحب قریحه خود به جوایز بین‌المللی دست می‌یابد. او و خانم‌هایی دیگر پیوسته چنین موقر بوده‌اند و مورد احترام مردمند. آخر نیمه‌برهنه شدن آن هم با آن وضعیت زننده و شرم‌آور که سبب شهرت و محبوبیت نمی‌شود.
 ملینا مرکوری، هنرپیشه زن یونانی را به یاد بیاورید که در فیلم‌های پیامبر(ص) اثر مصطفی عقاد و توپ‌های ناوارون و ده‌ها فیلم دیگر درخشید و به خاطر مبارزاتش با حکومت سرهنگان کودتاچی پس از انقضای دوران کودتا به وزارت فرهنگ و هنر یونان نائل شد؛ آیا او به نشانه اعتراض برهنه شد تا در فیلم بی‌سروتهی نقشی کوتاه و چند دقیقه‌ای بازی کند؟ خانم صدف طاهریان خجالت نکشید در تلویزیون معلوم‌الحال با آن لباس‌های زننده در کنار آن جوانک بی‌سواد و بی‌مایه‌ای که سعی می‌کند ادای گویندگان تلویزیون منقرض شده سابق را درآورد و خیلی لوس، بی‌سواد و بی‌مایه تشریف دارد ظاهر شد و با هر کلامی که آن مرد به زبان می‌آورد آنگونه جلف و زننده خندید. ای‌کاش می‌خندیدید خانم، شیهه کشیدید علیا مخدره!
 آن فریادها، آن قهقهه‌های بی‌مورد، آن از شدت خنده بی‌تاب شدن‌ها و به هر بهانه‌ای دست‌ها و پاهای استخوانی را نشان دادن برای چه؟ آن همه غش و ریسه رفتن برای چه؟
خنده‌های زننده و شیهه‌وار شما با آن تکان دادن‌های عمدی بدن که نشان دهید دوری از ایران موجب خوشبختی و راحتی‌تان بوده چقدر چندش‌آور بود.
 براستی به حال شما و هنر سینما زار و گریان شدم، به خدا خجالت

داغ ترین ها

نظرات (12)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
مهمان میگوید: ۱۰ آبان ۱۳۹۵
من هم موافق خسرو معتضدم
24 | 23 پاسخ
مهمان میگوید: ۱۱ آبان ۱۳۹۵
كاش خسرو معتاد به جاي نگاه كردن ماهواره و زنان لخت به زنان ملت خودمان توجه مي كردي و وضع زندگي أسف بار و بي شغلي انها را به حكام كشور گوش زد مي كردي
34 | 29 پاسخ
سمانه میگوید: ۱۱ آبان ۱۳۹۵
اینا برای اینکه دلیلی بر بی بندباری خود بیاورند فقط مشکلات داخلی را عنوان می کنند تو که خیلی از پیشنهادات بیشر مانه ناراحت بودی و از ایران رفتی یک دفعه چرا خودتو در معرض دید همگان قرار دادی پس همه اینها در توجیه بی بندباری هست نه مشکل سینما ایشون عقده ای هستند و می خواستند بگویند من هستم حالا منو ببینید
42 | 31 پاسخ
علی میگوید: ۱۱ آبان ۱۳۹۵
استادمعتضددوستت داریم ای کاش همچون شمایی راست گوی تاریخ ووقایع گذشته ودلسوزوایرانی ومسلمان زیادترمی داشتیم باآرزوی سلامتی برای شماوخانواده محترمتان
31 | 25 پاسخ
ناشناس میگوید: ۱۱ آبان ۱۳۹۵
اسم خودت رو محقق گذاشتی جمع کن مردک
16 | 25 پاسخ
امید میگوید: ۱۱ آبان ۱۳۹۵
استاد یادش بخیرزمان شاه که مجیز شاه رامیگفتی همان شاهی که مروج فسادبود!
20 | 22 پاسخ
الهام میگوید: ۱۱ آبان ۱۳۹۵
دوستان اولا اقای معتضد بسیارمحترم ومعتبرند,ثانیا:حرف درست را باید قبول کرد,اون خانم بی حیایی رو به حداعلا رسونده,بعدادعامیکنه بخاطر پیشنهادات پشت صحنه ازکشور رفته.....!!!!!
14 | 11 پاسخ
دنیا میگوید: ۱۲ آبان ۱۳۹۵
ولی فقط این نیست که از پشت پرده سینما بدی میگه خیلی های دیگم بودن که هم حرفشو تائید کردن هم گفتن تو سینما روابط نامشروع حرف اولو میزنه بعدم پول و پارتی!!! ولی نباید اینطوری ادامه پیدا کنه
9 | 9 پاسخ
زهرا میگوید: ۱۴ آبان ۱۳۹۵
ای داد بر مملکتی ک استاد و منتقدش تو باشی
11 | 11 پاسخ
پاسخ بیتا : ۱۸ آبان ۱۳۹۵
از اسمتون خجالت بکشید خانم زهرا.
afafaf میگوید: ۱۷ آبان ۱۳۹۵
تو برو تاریخ وارونتو بیان کن
10 | 10 پاسخ
حسام میگوید: ۱۸ آبان ۱۳۹۵
واسه پوله استا عزیز.ای ولله خوشم اومد ازتون. با این صحبت‌های به‌جا عزیزتر شدید
14 | 12 پاسخ