بازیگر سرشناس سینمای ایران داستان جدایی از همسرش را به زبان آورد

۱۰ / ۰۸ / ۱۳۹۵ ۲۰۸۱ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

حمید گودرزی برای اولین بار درباره جدایی از همسرش ماندانا دانشور صحبت کرد که در ادامه آنها را خواهید خواند.
نزدیک به دو دهه فعالیت در عرصه بازیگری بدون کوچکترین حاشیه‌ای وجه‌ تمایز حمید گودرزی از سایر هم‌صنفی‌هایش است اما در این اواخر معادلات گذشته به‌هم ریخت و برخلاف میلش حاشیه‌هایی اطراف حمید گودرزی را پر کرد از گمانه‌زنی‌هایی که بعد از جداییش از برنامه سینمایی «هفت» بهروز افخمی، پیش آمد تا خبر جداییش از ماندانا دانشور، اما او تنها مقابل روایت‌ها و قضاوت‌هایی که در این چند ماه گریبانگیرش شده سکوت کرد و به روال عادی زندگیش ادامه داد تا این‌که چندی پیش دوباره به تلویزیون با سریال «گشت ویژه» به‌روی آنتن شبکه اول‌سیما آمد.
حمید گودرزی پس از مدت‌ها سکوت به گفت‌وگو نشست و از «گشت ویژه» و علاقه‌مندی‌ها و حاشیه‌هایی که برایش این اواخر به‌وجود آمده می‌گوید.
به‌تازگی پخش مجموعه «گشت ویژه» با بازی شما به اتمام رسیده و همین بهانه گفت‌وگوی ما شد تا به‌عنوان سوال اول بپرسیم، برخی بازیگران ایفای نقش پلیس را وسوسه‌انگیز می‌دانند، برای شما این‌گونه نبود؟
جدا از این‌که تمام دوران کودکی پسربچه‌ها با آرزوی پلیس‌شدن و تفنگ‌بازی می‌گذره و من‌هم از این قاعده جدا نبودم اما به‌نظرم نقش پلیس برای هر بازیگری وسوسه‌انگیز و جذاب است و فکر می‌کنم مهمترین دلیلم برای بازی در «گشت ویژه» تجربه نقش پلیس برای اولین‌بار بود.
این خیلی‌خوب از آب درنیامدن سریال و یا به‌قول خودتان معمولی، متاثر از چه کاستی‌هایی است؟
فیلمنامه‌ای درکار نبود، همه‌چیز دقیقه نودی بود و درنهایت با عجله و بدو‌بدو سریال ساخته شد. با چنین شرایطی بدیهی است که کار خوبی از آب درنیاید.
یعنی شما بدون طرح و فیلمنامه کامل به این پروژه پیوستید؟
بله، چون این‌کار اپیزودیک بود. البته این‌روزها هر دفتری که می‌رویم همین وضعیت را دارند و نمی‌دانم چه اصراری است بدون هیچ فیلمنامه‌ای کار بسازند. این مسئله بیشتر در تلویزیون به‌چشم می‌آید، به هرترتیب شروع ساخت یک اثر درحالی‌که آمادگی لازم وجود ندارد، ضربه زننده است.
باوجود نبود فیلمنامه کامل و همه شرایطی که گفتید، برای خودتان تصویری از شخصیت پلیسی که می‌خواستید بازی کنید، ساختید و تحقیقی در این‌باره کردید؟
سعی‌کردم پلیسی را که در جامعه دیدم و با آن برخورد داشتم را به‌صورت باورپذیری بازی کنم و چیزی به آن اضافه و یا کم نکردم.
شما گفتید «گشت ویژه» یک سریال معمولی است چه درمیان آثار ژانر پلیس و چه کارنامه حرفه‌ای خودتان، با این وجود، صادقانه بخواهید بگویید، انگیزه مالی دلیل پیوستنتان به این مجموعه بود؟
نه، واقعا بیشتر همان وسوسه بازی‌کردن در نقش پلیس بود و اگر بخواهم صادقانه بگویم از ابتدا همین مسئله برای حضور در «گشت ویژه» مشتاقم کرد.
شما بین دو مجموعه «بچه‌های نسبتا بد» و «گشت ویژه»، برنامه سینمایی «هفت» را روی آنتن داشتید. وقتی از آن برنامه رفتید توضیحی به رسانه‌ها ارائه ندادید، حالا که زمانی از آن اتفاق می‌گذرد بگویید چرا تصمیم به جدایی از این مجموعه گرفتید؟
بهروز افخمی و علاقه‌ام به او، مهمترین دلیلم برای حضور در برنامه سینمایی «هفت» بود. از طرفی فکر می‌کردم برنامه بامحوریت سینماست و آن را قبول کردم اما بعد متوجه‌شدم مصاحبه کار من نیست و حس خوبی از آن نگرفتم. این مسئله را با بهروز افخمی درمیان گذاشتم و با «هفت» خداحافظی کردم و برخلاف حاشیه‌سازی‌ها هیچ مشکل درون‌گروهی نبود.
با این‌که شما فقط در ٤ قسمت از این برنامه حضور داشتید اما ما فهمیدیم حمید گودرزی گفت‌وگوکردن را هم خوب بلد است.
عده‌ای مثل شما لطف داشتند و این اتفاق را خوب ارزیابی کردند اما برخی هم موضع گرفتند و می‌گفتند چرا گودرزی را آوردند.
در برنامه «خندوانه» گفتید تنبل هستید، چقدر این خصلت در کارنامه حرفه‌ای حمید گودرزی تاثیرگذار و یا حتی ضربه‌زننده بوده است؟
خیلی، مثلا من فیلم‌هایی که در شهرستان ضبط می‌شوند را نمی‌روم و یک‌سری قواعد دیگر که طبیعتا باعث می‌شود یک‌سری پیشنهادها را از دست بدهم.
فیلم سینمایی بود که به همین دلیل یا علتی دیگر نرفته و بعدها پشیمان شده باشید و بگویید ای‌کاش رفته بودم؟
بله، «اخراجی‌های١» و «پارک وی»، البته عدم همکاری من و فریدون جیرانی در پروژه «پارک وی» به معنای واقعی کلمه به‌خاطر برخی سوتفاهم‌هایی بود که پیش آمد. این را هم بگویم که من به فریدون جیرانی علاقه بسیاری دارم و باهم دوست هستیم.
در «اخراجی‌ها1» چه نقشی به شما پیشنهاد داده شده بود؟
اجازه بدهید نگویم.
شما از نسلی هستید که برای ورود به سینما پارامترهایی مثل استعداد و سختکوشی را داشتید و علاقه‌تان به

داغ ترین ها

نظرات (0)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین