عادل فردوسی پور جواب متلک های مهران مدیری را داد

۱۲ / ۰۷ / ۱۳۹۵ ۲۶۶۳۴ دانلود ویدئو ۷
توضیحات

امروز دو خبر از عادل فردوسی‌پور، تهیه‌کننده و مجری برنامه 90 روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت. ابتدا واکنش او به شوخی‌ها و متلک‌های مهران مدیری، با فوتبال و از جمله برنامه 90، در "دورهمی" بود، و پس از آن، تصویری از مرجان فردوسی‌پور، خواهر عادل، روی سن.
عادل فردوسی پور به طعنه تند وتیز مهران مدیری در برنامه دورهمی واکنش نشان داد.
مهران مدیری دربرنامه دورهمی گفته بود:
فقط در یک برنامه فوتبالی است که امکان دارد سه نفر همزمان روی خط کله پاچه هم را پاک کنند و مجری هم غش غش بخنده.
فردوسی پور در واکنش به این اظهارات گفته :من دور همی را کم وبیش می بینم ....ولی من جواب مهران مدیری را نمی دهم .
 مهران مدیری همیشه می‌گوید چیزی از فوتبال نمی‌داند و گاه این ندانستن را طوری جلوه می‌دهد که همه هاج و واج می‌مانند. مثلا وقتی روبروی علی پروین می‌نشیند، می‌پرسد: «شما قرمز هستید یا آبی؟» طوری که علی پروین از خود بیخود می‌شود و می‌گوید: « زکی، بابا اینجاست کجاست مارو آوردین؟ »
مهران مدیری هر چند خودش را فوتبالی نمی‌داند و هیچگاه دوست ندارد مصاحبه فوتبالی کند ولی کم به فوتبال و جذابیت هایش نمی‌پردازد؛ درست مثل رامبد جوان که اگر از او بپرسید فوتبالی هستید، سریعا چنین واکنشی نشان می‌دهد: « ببین اصلا از فوتبال نپرس. هیچی.... » ولی وقتی برنامه می‌سازد، فوتبال می‌شود یکی از تگ‌های کلیدی برنامه‌اش و جزو پرمخاطب‌ترین قسمت هایی که می سازد.
مهران مدیری در هر سریال طنزی که ساخته ناخنکی به فوتبال زده‌است. مثلا در سریال پاورچین در یکی از قسمت ها « ددی » که یکی از شخصیت‌های قصه بود، سر رو کم کنی با آبراموویچ مالک چلسی می‌خواست یک تیم فوتبال ببندد که مدیری، بامشاد و... برایش تیم می‌بستند. در همان قسمت کم طعنه به مدیران فوتبالی نزدند، چون بحث این بود که زیدان و کارلوس و هانری را به تیم می‌آورند و خلاصه آخرش جور نشد که نشد.
بعدها در سریال پاورچین، غلام پیروانی سوژه مهران مدیری شد و برای دربی برره، قسمت خنده‌داری ساختند. مثلا در یکی از دیالوگ‌های آن قسمت، پدر مهران مدیری که مالک تیم هم بود، می‌گفت: « کمیته مسابقات بازیکن مارو محروم کرده. بالا برره پولدار 15 هزار تومن هزینه کرده. تیم ما 400 تومن داشته بید. دو تا 18 ساله می‌خوام تو زمین بذارم. با بازیکن 18 ساله می‌خوایم ببریمشون. »
در سریال طنز مرد دو هزار چهره مهران مدیری با زبانی طنز، بدجور فوتبال را به باد انتقاد گرفت. او اشتباهی مربی فوتبال شد و در این قسمت تا دلتان بخواهد با مربیان ایرانی از جمله قلعه نویی، کریمی، پروین، مایلی کهن و ... شوخی کرد. حتی شوخی های او دامنه دار بود و به داماد پروین و ماجرای معروف ترجمه برعکس حرف های رانیر سوبل مربی سابق پرسپولیس هم رسید. در بخشی از این طنز، مدیری ایستاده بود و بازیکنان یکی یکی رد شدند. یکی می گفت آن خانه را فروختم، یکی می گفت فلان ماشین چی شد؟ در این لحظه دستیار مدیری رسید و گفت بازیکنان آمدند؟ او جواب داد: « تعدادی کسبه رد شدند ولی بازیکن نیامده است! »
مهران مدیری در این سال ها کم طنز فوتبالی نساخت و در یکی از این آخرین طنزهایش با عنوان برنامه عطسه، بدجور به بعضی از مربیان لیگ برتر پرید. او با تبانی و خریدن داور و سکه دادن و پول دادن به ناظر بازی و گول زدن بازیکنان حریف و هر چیزی که فکرش را کنید شوخی کرد. مثلا وقتی از او پرسیدند شما به بازیکنان حریف شب بازی جوجه کباب داده‌اید گفت: « نه بابا. اینا اطلاعات غلطه. جوجه ندادیم، راسته گوساله دادیم! » او حتی گفت داور اینهمه به سمت حریف غش کرده، یک بار به سمت آنها و اشکالی ندارد.
حالا آخرین پرده از شوخی های مهران مدیری با فوتبال، در برنامه دورهمی اتفاق افتاد. او به عادل گیر داد، به ماجرای شب زنده داری فوتبالی ها پرداخت، از این گفت که اگر بوفون مثل فوتبالیست‌های ایران یک روز زندگی کند می ترکد و از انتقال مهاجم پرونده فروش ( دی کارمو ) به پرسپولیس گفت.

داغ ترین ها

نظرات (7)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین
مهمان میگوید: ۱۲ مهر ۱۳۹۵
چیزی جز واقعیت نمیگه.واقعیت تلخه
22 | 19 پاسخ
HAMID میگوید: ۱۳ مهر ۱۳۹۵
ای بابا ما هر کی رو دوست داریم به جون هم می افتن مام بین دوراهیی می مونیم لعنت به این دوره زمونه پر از قضاوت و اینا البته خودمم دسته کمی از اینا ندارمااا...
20 | 22 پاسخ
سمیه میگوید: ۹ بهمن ۱۳۹۵
من و خانوادم غیز از بابام عاشق شما هستیم شما خیلی خوب و دانا هستید کاش شما ریس جمهور این کشور بودید شما این مردم رو میفهمید
2 | 2 پاسخ
امیر حسین میگوید: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵
آفرین بر مهران مدیری هر چی میگه درسته و از روی شوخی و تطنز هستش
0 | 2 پاسخ
M میگوید: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
ای باباااااا .اخه بابهترین بازیگر وکارگردان سینما دیگه چیکاردارین؟والااا هرچی میگه راسته همه عاشق مدیرین
0 | 2 پاسخ
محمد حسینی میگوید: ۱۳ مرداد ۱۳۹۶
خیلی سایت خوبی است
0 | 0 پاسخ
محمد حسینی میگوید: ۱۳ مرداد ۱۳۹۶
خیلی سایت خوبی است
0 | 0 پاسخ