داروهای جنسی ماهواره ای با مجوز رسمی وزارت بهداشت!/ دروغ بزرگ فروشندگان ماهواره ای به روش تقلب/ بررسی تحولات دارویی در دولت یازدهم در گفتگو با دکتر اکبر عبداللهی اصل

۲۸ / ۰۴ / ۱۳۹۶ ۳۶۳۷ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

بحران و کمبودهای بیش از ۳۰۰ قلمی دارو، به ویژه در سال‌های ۹۰، ۹۱ و اوایل ۹۲ جان مردم و بیماران را به لب رسانده بود. از طرفی کاسبی دلالان حوزه دارو و تجهیزات پزشکی و قیمت سرسام‌آور این کالاها هر روز بیشتر از گذشته بر رنج بیماران می‌افزود و متاسفانه در چنین شرایطی تشدید تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان فارغ از چرایی ایجاد آن، نفس بازار دارویی کشور را تنگ‌تر می‌کرد. علاوه بر این اجرای سیاست حذف ارز مرجع از سوی دولت وقت که منجر به گران شدن کالاهای اساسی بویژه دارو و تجهیزات پزشکی شد، هر روز بیشتر از گذشته بر دامنه نگرانی بیماران می‌افزود.

از سوی دیگر بر اساس آمار وزارت بهداشت، در همین سال‌ها مراجعه مردم به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی کاهش یافت.
در همین راستا طی مصاحبه ای با دکتر اکبر عبداللهی اصل، مدیرکل نظارت و ارزیابی دارو و موادمخدر سازمان غذا و دارو، وضعیت دارو، قاچاق و قیمت آن را در دوره دولت یازدهم بررسی کردیم. 

سلامت و پزشکی

نظرات (0)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین