برای دیدن این موزه باید غواصی بلد باشید! / ویدیویی از بزرگترین موزه در زیر اقیانوس با مجسمه های انسانی

۲۰ / ۱۰ / ۱۳۹۵ ۱۹۰۱ دانلود ویدئو ۱
توضیحات

موزه مجسمه‌های انسانی در زیر اقیانوس

این انسان های سیمانی در زیر آب هدفی والاتر از انسان های واقعی روی خشکی دارند.

موزه بسیار زیبای ساباکاتیکو در مکزیک در ساحل Isa Mujeres دریای مکزیکو ریوریا به عنوان بزرگترین موزه زیر آب دنیا شناخته‌شده است.چیزی در حدود ۵۰۰ مجسمه با ابعاد انسان‌های طبیعی در عمق ۹ متری سطح اقیانوس قرار دارد و این به این معنی است که اگر بخواهید از این موزه دیدن کنید باید غواصی زیر اقیانوس کنید.

این پروژه در سال ۲۰۰۹ در تلاش برای حفظ زیستگاه دریایی مزو آمریکن شروع شد. این منطقه به خاطر غواصی‌ها و انواع بازی‌های دریایی و ورزش‌های دریایی در حال تخریب بود. بنیان‌گذار این موزه روبرتو آبراهام این موزه را “هنر حفظ منابع طبیعی” عنوان کرد.

هر مجسمه یک گوشه امن برای موجودات دریایی است تا بتوانند به تولید مثل و زندگی ادامه دهند. این مجسمه‌ها توسط ۶ هنرمند معروف ساخته‌شدند و تمام مدلها و مجسمه‌ها با سیمان مخصوص دریایی پوشیده شدند تا در زیر آب از بین نروند. و از آنجا که این‌ها با مواد طبیعی دریایی پوشیده شده‌اند تمام مجسمه‌ها مامن و پناهگاه جلبک‌ها و خزه‌های دریایی شده‌اند که زیبایی هنری خاصی به آنها بخشیده است.

بعضی‌ مجسمه‌ها الهام شخصیت‌های معروف و تاریخی‌اند برخی هم سمبل و نمادی ار مفهوم خاص. اما چیزی که آنها را از یک مجسمه عادی متمایز می‌کند پناه امن حیوانات دریایی بودن آنهاست که هم ظاهر آنها را بسیار متفاوت و زیبا کرده و هم به هدف خودشان که حفظ زندگی آبزیان است رسیده‌اند.

این موزه برای عموم باز است اما چون یک منطقه حفاظت شده است باید برای تور زیر دریایی وقت قبلی رزرو شود. برای دو ساعت بازدید و غواصی ۶۰ دلار پول بلیط است.

شاید این مجسمه ها در دنیای روی آب خیلی زیبا و خاص به نظر نیایند اما وقتی هدف زیبای حفظ موجودات زنده را دارند در زیر آب اقیانوس از زیباترین کارهای هنری دست بشر هستند.

سبک زندگی و سلامت

نظرات (0)

نام شما:
پست الکترونیک:
دیدگاه شما:

پیام شما با موفقیت ثبت شد.

مرتب سازی بر اساس : جدیدترین ها | قدیمی ترین